Z podzimní zeleniny připravíme chutné saláty plné barev a chutí

Na podzim je třeba zejména posílit imunitu, která s příchodem chladnějších dnů dostává pořádně zabrat. Je to totiž ideální čas pro množení virů a bakterií. Abyste se před nimi ochránili, měli byste organismu dodat potřebné minerály a vitamíny. A co je lepší než čerstvě připravený zeleninový salát?

I na podzim máte velký výběr zeleniny

Prakticky po celý rok je v obchodech k dostání bohatá nabídka zeleniny. Nejinak je tomu i v podzimním čase. Máte-li ovšem svou vlastní užitkovou zahrádku, tak pravděpodobně budete mít své výpěstky.

Doporučený článek:  Avokádo je exotickou plodinou, kterou koupíme i u nás. Kdo to udělá, pochutná si i prospěje svému zdraví

Jestliže se vám urodila červená řepa, mrkev, celer a jablka, tak si z nich můžete připravit výborný Berlínský salát. Že vám červená řepa za syrova nechutná? Vyzkoušejte ho a uvidíte, jak lahodná v něm řepa bude. Ideální je ji nastrouhat na jemném struhadle.

Zdroj obrázku: Freepik

Berlínský salát z červené řepy

Do salátové mísy postupně nastrouháte očištěné a omyté mrkve, kousek celeru, dvě jablka a jednu větší červenou řepu. Salát bude připravován naslano, takže ho ochutíte solí a několika lžičkami citronové šťávy.

Doporučený článek:  Zahradní salát s domácím dresinkem je výborný samotný i jako příloha

Pak si vyškvaříte slaninu a přidáte ji k salátu. Všechno pořádně promícháte, aby se vám jednotlivé chutě spojily. Můžete salát podávat vychlazený, ale není to zapotřebí. Vhodné je ho nechat chvíli odležet.

Salát coleslaw

Už jste doma někdy připravovali salát coleslaw? Možná jste ho jedli v některé restauraci, nebo jste si ho dali k menu v zaměstnání. Udělat ho doma ale není žádný problém. Postačí mít k dispozici asi 250 g hlávkového zelí, dvě mrkve, kousek celeru a jednu cibuli. Všechnu zeleninu nastrouháte, nejlépe nahrubo, cibuli nakrájíte.

Doporučený článek:  Po přidání některých surovin se salát kazí rychleji

Salát coleslaw vyžaduje zálivku připravenou ze šlehačky, majonézy, trochu cukru, mletého pepře a octa. Salát dochutíte zálivkou a solí. Promícháte a necháte chvíli odležet, aby se jednotlivé ingredience mohly propojit a dohromady vytvořit jedinečnou chuť.

Zdroj: https://www.olivemagazine.com/recipes/collection/autumn-salad-recipes/
.

Doporučené články