Salát se žlutým melounem, jahodami a sýrem feta, kterému neodoláte!

Receptů na saláty není nikdy dost. Ten dnešní Salát se žlutým melounem se skvěle hodí k pečeným nebo smaženým masům. Stejně dobře si na něm ale pochutnáte také u grilu. Nepotřebujete přitom příliš mnoho surovin, na přípravu je velmi jednoduchý (jako většina salátů) a vychutnáte si ho především během letní sezóny, kdy jsou žluté melouny nejchutnější a nejlevnější. Dát si ho ale můžete během celého roku. Pochutnejte si na tomto úžasném salátu. Uvidíte, že nebudete litovat a pochutná si celá rodina.

Doporučený článek:  Panzanella – jednoduchý rajčatový salát z prosluněné Itálie

Co budete potřebovat?

Na tento lahodný salát budete potřebovat jen sedm ingrediencí a během 15 minut potěšíte tři až čtyři osoby. Je velmi levný, snadný a připravíte ho velmi rychle. Jednoduše ho připravíte v době, kdy se bude připravovat maso, takže vás při vaření ani nezdrží. Anebo můžete přípravou tohoto salátu pověřit svého partnera nebo děti. Ano, tak jednoduché to je! Podívejme se, co budete potřebovat na výrobu tohoto jedinečného salátu:

  • 3 plátky žlutého melounu,
  • 200 g jahod,
  • 180 g bylinkového sýra feta,
  • pár lístků čerstvé máty,
  • sůl, olivový olej a balzamikový ocet.
Doporučený článek:  Hnědá rýže předčí bílou v mnoha ohledech. Zasytí na delší dobu a pomůže zhubnout

Způsob přípravy

V první řadě budete muset samozřejmě vše nakrájet. Vezměte vychlazený žlutý meloun a nakrájejte jeho dužinu na středně velké kostky. Položte je na větší talíř a poté se můžete vrhnout na jahody. Jahody nakrájejte na poloviny nebo čtvrtky podle toho, jak jsou velké. Poté nakrájejte sýr feta na středně velké kostky a vše naskládejte na talíř k melounu.

To vše posypejte nasekanou mátou, pokapejte olivovým olejem a malým množstvím balzamikového octu. Podávejte ihned, nenechávejte si ho na později, protože meloun i jahody pustí vodu a nebude to vůbec dobré. S balzamikovým octem to rozhodně nepřehánějte, jinak bude salát příliš hořký. Salát mile překvapí každého hosta a skvěle se hodí ke každému grilovanému nebo smaženému masu bez ohledu na jeho druh. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: https://www.foodiecrush.com/craving-strawberry-watermelon-spring-salad/
.

Doporučené články