Proteinový pudink zažene chutě na sladké a zároveň podpoří hubnutí

Držet redukční dietu většinou znamená úpravu jídelníčku ve prospěch zdravých potravin. Z jídelníčku je třeba vyřadit živočišné tuky, příliš kalorická jídla, nadbytek cukru a upřednostnit zeleninová jídla a bílkoviny s nižším obsahem kalorií. Jak ale řešit to, když máte chuť na něco dobrého a nechcete přitom trpět výčitkami svědomí, že jste dietu porušili? I pro takový případ existuje řešení.

Na tučné zákusky zapomeňte

Pochopitelně se nebudete cpát dortem s máslovým krémem. To by kila hned letěla zpátky nahoru. Můžete si však připravit lahodný dezert – proteinový pudink. Zabijete tím dvě mouchy jednou ranou. Zaženete chuť na sladké tím, že si dopřejete něco dobrého, a zároveň doplníte do organismu potřebné bílkoviny, jež jsou jeho základním stavebním kamenem. Pomáhají udržovat zdravou tělesnou hmotnost a dobře sytí.

Doporučený článek:  Šťáva z červené řepy se skořicí a zázvorem prospěje tělu
Zdroj obrázku: Freepik

Proč je pudink s proteiny zdravý

Vzhledem k tomu, že proteinový puding obsahuje okolo 20 g bílkovin v jedné porci, dá se o něm říct, že je opravdu pro tělo zdravý. Lze ho použít jako chutnou svačinku nebo přesnídávku. Proteinové pudinky jsou běžně k dostání v obchodech se zdravou nebo fitness výživou. Obvykle mají nízký obsah kalorií, protože místo cukru obsahují náhradní sladidla.

Recept na domácí proteinový pudink

Proteinový pudink si ovšem můžete připravit i doma. Není to nijak složité, takže to zvládne i ten, kdo jinak vařit vůbec neumí. Stačí smíchat asi 200 ml mléka (jeden větší hrnek), 30 g proteinového doplňku, 5 g bramborového škrobu a dochutit špetkou soli. Vše dáte do kastrolu a pomalu přivedete k varu. Jakmile začne hmota vřít, bude houstnout až do konzistence pudinku.

Doporučený článek:  Domácí jablečný ocet ze slupek pomůže s úklidem i hubnutím

Ještě před varem je možné do směsi přidat kakao a umělé sladidlo. Jakmile pudink vychladne, ozdobíte ho čerstvým ovocem. Vhodné jsou banány, maliny, rybíz, kiwi, jahody, mango. Použít je možné i ovocnou pěnu.

Zdroj: https://www.eatingbirdfood.com/protein-pudding/
.

Doporučené články