Se změnou počasí přichází i změna jídelníčku. Místo lehkých a chladivých jídel, která se ve velkém konzumovala v létě, teď přichází na řadu pokrmy, které zahřejí a nasytí. Ani jako vegan nemusíte strádat. Existuje mnoho zajímavých a chutných receptů i pro vás.
Sezónní vaření
Aktuálním trendem je vaření podle sezón. Znamená to využívat zeleninu a ovoce, které se pěstují a sklízí v daném období. Podzim je sezóna dýně, brambor, červené řepy, jablek a hrušek, ale také česneku a cibule. Ve veganských receptech se dají tyto suroviny obzvláště dobře využít. Nemusíte přitom být zkušení kuchaři a trávit vařením dlouhé hodiny.
Do chladných podzimních dnů se hodí polévky, které skvěle zahřejí. Nejčastěji se připravují v jednom hrnci najednou všechny součásti. Jsou tak praktické a plné vitamínů.
Veganské podzimní pokrmy
I jako vegani si můžete dopřát plnohodnotné a sezónní jídla. Existují jednoduché recepty, které zahřejí.
Pro posílení těla ve všech směrech si můžete připravit podzimní kotlík. Jedná se o bezlepkový a bezlaktózový recept. Navíc je plný zeleniny. Budete potřebovat 2 pórky, 4 šalotky, 4-6 stroužků česneku, 2 červené papriky, 1,5 dýně hokkaido, 1 kg brambor, 4 nakrájená rajčata, 0,5 kg zelených fazolek (lze použít mražené), stejně žampionů, půl litru vody a vývaru, 1 lžíci cukru, olivový olej, sůl, pepř, tymián, petržel a chilli. Brambory oloupejte, nakrájejte na kostky a dejte vařit do půl litru vody. Rozehřejte olej na pánvi, přidejte nakrájenou zeleninu šalotky, česnek, pórek, papriky, žampiony a chvíli restujte. Zeleninu přidejte k bramborám, přilejte vývar a nechte chvíli vařit. Po chvíli přidejte fazolky bez konců, směs nakonec dochuťte a vařte, dokud nezměkne zelenina.
Jedním z oblíbených jídel obecně jsou ravioly. Obvykle obsahují mléčné výrobky a vejce, ale lze připravit i jejich veganskou verzi. Neveganské suroviny můžete nahradit veganským sýrem a zeleninou. Uvaříte si tak své oblíbené jídlo plné podzimních surovin.
Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/autumn-vegan-recipes