Hořčice je pro své jedinečné vlastnosti ceněna po dlouhá staletí. Vyznačuje se typickou chutí a má také pozitivní vliv na zdraví. Pokud patříte mezi ty, kteří nemají rádi pikantní chuť hořčice, podívejte se na druhy, které jsou jemnější.
Jaké známe druhy hořčice?
Lahůdková hořčice
Jde o nejčastěji konzumovanou hořčici. Vyznačuje se jemnou chutí a hladkou konzistencí. Její chuť je krémová a sladká. Jemnost neovlivňuje aroma, které je silně charakteristické.
Stolní hořčice
Stolní hořčice je oblíbená pro svou všestrannost. Hodí se k masu, grilovaným pokrmům i na vaření. Je lehce pikantní a chuť balancuje mezi suchou a sladkou.
Křenová hořčice
Vyznačuje se oproti jiným hořčicím světlejší barvou. Její složení je obohaceno o směs koření a bylin. V chuti je cítit ostrost a silné aroma křenu. Křenová hořčice se hodí k vepřovému a drůbežímu masu, uzeninám i omáčkám.
Sareptská hořčice
Patří také k výraznějším druhům hořčice. Má silné kořeněné tóny. Při konzumaci se na jazyku rozprostírá lehce nasládlá chuť. Vyznačuje se mletými zrny a je ochucena specifickým kořením.
Francouzská hořčice
Je královnou mezi hořčicemi. Při přípravě nejsou hořčičná semínka rozemletá. Semena se očistí, namočí do vody a pak do bílého vína. Hořčičné semínko změkne a získá jemnou chuť a příjemné aroma.
Bavorská hořčice
Bavorská hořčice je chuťově velmi zajímavá. Oproti jiným hořčicím je světlejší a vyniká krémovou konzistencí, připomínající zakysanou smetanu. Chuť je zjemněna medem. Díky tomu je oproti jiným hořčicím jemnější a sladší.
Čeho se při výběru hořčice vyvarovat?
Při výběru hořčice věnujte pozornost složení. Kvalitní výrobek obsahuje pouze směs koření, ocet a hořčici. Ve složení by neměla být použita zahušťovadla, barviva a konzervanty. Dobrá a kvalitní hořčice shromažďuje vodu. To je známka toho, že je složení čistě přírodní a není vylepšeno umělými látkami. Pokud se v hořčici hromadí voda, zamíchejte jí lžící.
Zdroj: https://www.seriouseats.com/mustard-manual-guide