Káva se zázvorem zahřeje a posílí obranyschopnost organismu

Mnoho lidí si neumí představit den bez ranní nebo odpolední kávy. Účinně stimuluje, ale také umožňuje chvíli relaxace. Ukazuje se, že tento horký nápoj s přídavkem zázvoru má mimořádně prospěšné vlastnosti. V období podzimu a zimy je obzvláště vhodný v boji proti infekcím.

Káva se zázvorem

Káva se bezpochyby těší značné popularitě. Umožňuje nám se probudit, dodává energii a zlepšuje koncentraci. Stále více lidí začíná ale zkoušet kávu se zázvorem. Má totiž vlastnosti, které mají pozitivní vliv na tělo. Má hřejivý účinek a v období podzimu a zimy je nápomocná v boji proti infekcím. Zázvor účinně posiluje imunitu a má baktericidní účinek.

Doporučený článek:  Rajčata předchází zákeřným nemocem, připravit je lze na sto způsobů. Po ránu ale můžou uškodit

Kromě toho tento nápoj zlepšuje trávení a metabolický proces a podporuje práci mozku. Aromatická káva se zázvorem má nezapomenutelnou chuť. Vyplatí se ji však pít nejen kvůli jeho chuti. Je cenným zdrojem rostlinných polyfenolů, důležitých antioxidantů. Jsou to ony, které jsou schopny bojovat proti volným radikálům a tím oddálit proces stárnutí. Kromě toho může káva se zázvorem pomoci snížit riziko srdečních chorob, rakoviny nebo cukrovky.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava kávy se zázvorem

Kávu se zázvorem lze připravit dvěma způsoby. První z nich je nejjednodušší a sestává pouze ze smíchání kávy s mletým nebo strouhaným zázvorem. Kromě toho můžete přisypat špetku skořice. Druhá metoda zahrnuje vařící vodu s přídavkem oloupaného a nasekaného zázvoru. S takto připraveným odvarem zalijte kávu. Musíte však pamatovat na to, abyste tento zázvorový nápoj pili v mírném množství.

Doporučený článek:  Klouby potřebují pořádnou výživu. Tyto potraviny zajistí bezbolestný pohyb do vysokého věku

Kromě zázvoru stojí za to přidat do kávy i zmiňovanou skořici. Toto koření může snížit hladinu cholesterolu. Kromě toho má pozitivní vliv na nervový systém a má analgetické a protizánětlivé účinky. Je také třeba zdůraznit, že zázvor i skořice jsou užitečné v boji proti menstruačním bolestem. Kromě toho se káva s těmito přísadami doporučuje lidem, kteří se chtějí zbavit nadbytečných kilogramů.

Zdroj: https://www.researchgate.net/publication/264396445_Coffee_with_ginger_-_Interactions_of_biologically_active_phytochemicals_in_the_model_system, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3665023/, https://www.healthline.com/health/food-nutrition/ginger-breakfast, https://www.mdpi.com/2076-3921/12/11/2015, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28887086/, https://www.webmd.com/diet/supplement-guide-cinnamon
.

Doporučené články