Dýně najde zajímavé využití v kuchyni i pro dekorativní účely

Podzim je tu a s ním i pro něj typické dýně. I když je v obchodech můžeme najít celoročně, podzim se bez nich zkrátka neobejde. Potěší vás navíc jejich široké využití, diverzita druhů, ale na podzim i jejich přívětivější ceny. Co tedy s dýněmi podniknout, ať už je máme z obchodu nebo z vlastní zahrádky? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací neváhejte a čtěte dál.

Využití dýní v kuchyni při vaření i pečení

Dýni samozřejmě můžeme použít klasicky při přípravě pokrmů. I tady je ale několik způsobů, jak vlastně na to. Dýní je totiž spousta druhů a každý z nich má své typické využití. Nejčastěji se můžeme setkat s máslovou dýní či dýní Hokkaidó. Máslová dýně je, jak již název napovídá, známá pro svoji jemnou máslovou chuť a světlejší barvu. Na druhou stranu dýně Hokkaidó skýtá tu výhodu, že se nemusí loupat, jelikož je její slupka také jedlá. Kromě takzvaného masa dýně můžeme navíc využít i semínka, ze kterých je po usušení výborná svačina. Z dýní můžeme nejčastěji vidět uvařenou dýňovou polévku, ale také můžeme dýni použít jako náhradu těstovin a udělat si z ní veganské špagety.

Doporučený článek:  Bernard Fest letos vyvrcholí koncertem skupiny Kabát
Zdroj obrázku: Freepik

Kreativní využití dýní

Co se méně tradičních využití dýní týče, jedno je jasné. Na halloween si z nich zkrátka můžeme udělat vydlabané obličeje. Tato tradice pochází z anglofonních zemí, ale u nás už také poměrně zevšednila. Nejčastěji se k vydlabávání používá klasická velká dýně. Dejte si ale pozor, abyste všechnu dužinu opravdu dobře odstranili. Pokud tak neuděláte, dýně mají tendenci rychle hnít a plesnivět.

Určité typy dýní můžete použít i k úplně jinými účelům. Některé mají tendenci úplně vyschnout a udělat tak pevnou skořápku, která se hodí například jako svícen. Tyto druhy mývají navíc i velmi zajímavá zbarvení a budou tak sloužit jako překrásná a originální dekorace v každém obydlí.

Zdroj: https://www.growjourney.com/dont-toss-14-delicious-uses-halloween-pumpkins/
.

Doporučené články