„I když nepeču, kvasnice kupuji neustále. Místo do těsta najdou užitek v hlíně,“ překvapuje Jana

Kvasnice neboli droždí se nemusí používat jenom na pečení. Málokoho napadne brát je z lednice a nosit je na zahradu. Ale i tohle využití může mít smysl. Ve chvíli, kdy chcete myslet ekologicky. I ve chvíli, kdy chcete prospět svým rostlinám.

Nepeču ani péct neumím. Přesto kupuji pravidelně droždí. Používám ho doma i na zahradě a mnoho lidí se tomu diví. Prý se podle nich hodí jenom do kuchyně a všude jinde jde pouze o plýtvání. Já jsem ale jiného názoru a osobní zkušenost ukazuje, že mám pravdu. A potom jsou i tací, co mi vůbec nevěří, na co droždí opravdu používám. Tak jim to ukážu a vždy jim kousek dám, aby to doma vyzkoušeli.

Doporučený článek:  3 oblíbené nápoje, které nemocným ledvinám jen přitíží: tento seznam nikoho nepotěší

Nechci hnojit pomocí chemie

Kdo pěstuje různé rostliny, ten moc dobře ví, že se bez hnojiva neobejde. A tady vzniká velké dilema. Zda používat chemii, nebo zda jít přírodní cestou. Já se rozhodla pro druhou variantu, a to doslova ještě pro cestu alternativní. Mé hnojivo je totiž právě droždí. Nebo chcete-li kvasnice, jak se mu také říká. Většina lidí je používá do těsta, ale já znám mnohem lepší využití. Je určené rostlinám. Vzhledem k tomu, kolik stojí, je mé hnojivo navíc velmi levné. A skvěle funguje.

Doporučený článek:  Domácí vs. kupované listové těsto: Porovnání kvality, chuti a praktičnosti

Jednoduché použití je samozřejmostí

Nejenom, že je droždí velmi levné, ale příprava hnojiva je velmi jednoduchá. Vlastně stačí trocha droždí, dále trocha cukru a potom jenom voda. A co s tím? Vše se smíchá v nádobě a nechá se několik dní kvasit. Právě proces kvašení je v tomto směru velmi důležitý. Po několika dnech stačí nakvašenou směs naředit další vodou a je hotovo.

Takto stačí touto směsí rostliny zalévat. Samozřejmě jenom jako doplněk, ne stále. Já zalévám zhruba jednou za 15 – 20 dní a rostliny jsou díky tomu dokonalé. A na kolik takové péče vyjde? Droždí dnes stojí v podstatě jednotky korun, cukr dnes také není nijak velký výdaj a vodu, tu má každá v kohoutku doslova za haléře. Velký rozdíl v porovnání s tím, kolik stojí chemie. Jenom pozor na jednu věc. Až někomu řeknete, že hnojíte droždím, asi vás bude mít za blázna. Tak jsem to měla i já, dokud jsem všem neukázala, jaký pozitivní vliv kvasnice na rostliny mají.

Zdroj: Emailový příspěvek, autorský text
.

Doporučené články