Zdravé alternativy chleba, které ozvláštní běžnou snídani nebo večeři

Chleba k snídani, někdy ke svačině do práce, pak zase k večeři, nechtělo by to změnu? Alternativy k pečivu je vhodné volit nejen s ohledem na dietní příkazy, ale také kvůli pestrosti ve stravě. Čím plátek běžného chleba nahradit, aby bylo stravování rozmanité, přitom zdravé? Připravit si lze speciální náhražku, poslouží též zelenina. Jaké varianty se nabízí?

Stále dokolečka

Víte, že běžní spotřebitelé střídají neustále osm až dvacet nejoblíbenějších výrobků, které konzumují k snídani i večeři? Stravovací návyky většiny obyvatel jsou poměrně fádní, na což upozorňují též specialisté na výživu, protože mohou organismu chybět některé důležité živiny. Důvody, proč lidé jedí stále to samé, jsou nasnadě – nedostatek času, rodinné zvyklosti, ceny výrobků nebo ostych ze zkoušení nových jídel. Jaké se nabízejí možnosti namísto chleba?

Doporučený článek:  Chřest připravený na másle je ideálním doplňkem jarního jídelníčku
Zdroj obrázku: Freepik

Oopsie bread pro fitness nadšence

Velmi populární je takzvaný oopsie bread, který vznikl jako nedopatření při pečení bochánků. Tento druh pečiva je low carb, hodí se při ketogenní dietě. Připravuje se pouze ze tří přísad:

  • 3 vejce,
  • 85 g smetanového sýra (příp. tvarohu),
  • 2 g prášku do pečiva.

Žloutky se oddělí od bílků, ze kterých se ušlehá tuhý sníh, přidá se prášek do pečiva a dobře se směs promíchá. Následně se smíchají žloutky se sýrem, postupně se přidávají bílky po lžících za stálého míchání. Plech se vyloží pečicím papírem a pomocí lžíce se rozloží placky. Pečou se 30 minut v troubě předehřáté na 150 stupňů Celsia.

Doporučený článek:  Nakopněte svou imunitu: tyhle čtyři vitamínové bomby zaženou každé nachlazení

Palačinky, tortilly i plátky zeleniny

Namísto chleba se mohou k večeři podávat domácí palačinky naslano i nasladko, zakoupit je možné hotové tortilly, které se mohou zapéct v toustovači. Vhodnou alternativou jsou též různé placky připravené z mouky a vody, které se mohou doplnit sýrem, špenátem nebo jinými druhy zeleniny. Namísto chleba k večeři se může použít též grilovaná zelenina, cuketa, lilek nebo batáty, které se mohou servírovat se sýry, zeleninou, různými semínky a ořechy nebo s jogurtovým dipem.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/food/cloud-bread/
.

Doporučené články