Pitný režim ovlivňuje metabolismus. Sklenice vody nalačno ho nastartuje hned ráno

Máte pocit, že vaše břicho je těžké a trávení je zpomalené? Trápí vás pár kilo navíc? Chuť k jídlu vás neopustila, ale trávení se zdá zatížené toxiny a ne a ne se rozhýbat? Rozhodně není důvod čekat, až se metabolismus sám rozběhne, k tomu nikdy nemusí dojít. Vhodnější je zjednat rychlou nápravu. Nejjednodušší metodou, jak rozhýbat těžkopádný metabolismus, je zvýšit pitný režim. Důležité je správně nastavit objem tekutin vypitých během dne, ale pomůže též pití posilovačů metabolismu hned po ránu na lačno.

Doporučený článek:  Hubnutí nemusí být fádní. Chutné kombinace na talíři rozpumpují metabolismus

Hydratace jako klíč k trávení

Špatný životní styl spolu s nezdravým jídelníčkem a nedostatkem pohybu často vedou ke zpomalení metabolismu a nárůstu hmotnosti. První pomocí při metabolických potížích, které mohou doprovázet bolesti břicha nebo zácpu, je zvýšení pitného režimu. Mnoho lidí totiž nepociťuje žízeň a nehydratuje tělo dostatečně, a stejně jako není na poušti život, i vysušené lidské buňky trpí a nedokážou fungovat tak, jak by měly. Zvýšení pravidelného příjmu tekutin je tak základním pravidlem pro rozhýbání metabolismu. Nestačí však jen vypít naráz láhev, ale pít pravidelně a začít hned ráno ještě na lačno.

Doporučený článek:  Moje restaurace, moje pravidla. Točit pivo budu tak, jak jsou štamgasti zvyklí. Na novinky z Prahy nejsem zvědav
Zdroj obrázku: Freepik

Teplá voda jako budíček pro spící metabolismus

Odborníci doporučují po probuzení vypít plnou sklenici teplé vody. Lidský organismus totiž po několikahodinovém spánku trpí žízní, k tomu je nutné probudit trávení. Voda o teplotě lidského těla je tím nejlepším budíčkem, protože se doplní do těla tekutiny, k tomu se aktivují trávicí procesy. Obyčejnou vodu je možné doplnit o pár kapek citronu. Citronový nápoj lépe hydratuje, k tomu napomáhá a zrychluje trávení, má osvěžující chuť a doplní i potřebné vitamíny a minerály.

Doporučený článek:  Hubnutí podpoří tradiční nápoje. Hlavní roli hraje voda, bylinky a šťávy

Citron, med i skořice

Po jakých dalších posilovačích metabolismu po ránu na lačno sáhnout? Vodu je možné osladit lžičkou medu, který je lékem pro střevní mikrobiom. Med nadto vyniká protiplísňovými a protivirovými účinky, v kombinaci s citronem je balzámem pro střeva a detoxikuje organismus od toxinů. Stále nepřichází kýžené účinky? Pro zrychlení střevní peristaltiky i metabolických procesů se může kromě medu a citronu přidat též špetka skořice, která stimuluje chod střev a zlepšuje spalování tuků.

Zdroj: https://hub.jhu.edu/at-work/2020/01/15/focus-on-wellness-drinking-more-water/, https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/in-depth/metabolism/art-20046508, https://www.webmd.com/obesity/ss/slideshow-slow-metabolism, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3809630/, https://www.medicinenet.com/why_is_drinking_water_in_the_morning_so_important/article.htm, https://www.healthline.com/health/food-nutrition/benefits-of-lemon-water, https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements-honey/art-20363819, https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/1348-0421.12749
.

Doporučené články