Hydratace je klíčem ke zdraví. Správnou hladinu vody v těle prozradí jednoduchý kožní test

Všichni víme, že bychom měli denně vypít minimálně 2 litry vody. Pro každého z nás se ovšem ideální míra hydratace liší podle pohlaví, věku, fyzické kondice i venkovní teploty. Proto většina lidí neví, jestli jsou správně hydratovaní, nebo ne. Naštěstí existuje jednoduchý test, díky kterému zjistíte během pár vteřin, jestli máte v těle dostatek vody.

Proč tělo potřebuje tolik vody?

Voda je jednoduše zdrojem života. Voda je součástí celého našeho těla, všech buněk a tkání. Bez vody naše tělo nemůže správně fungovat. Jakmile dodáte tělu dost vody, poznáte to na svém zdraví. Voda přenáší živiny, umožňuje detoxikaci organismu, chrání orgány, podporuje správné trávení, dodává energii, reguluje tělesnou teplotu a má pozitivní vliv na vzhled pokožky. Pro naše tělo toho dělá mnohem více, takže byste správnou hydrataci neměli podceňovat.

Doporučený článek:  Glykemický index je u potravin opomíjenou hodnotou. Přitom pomůže ke správné skladbě jídelníčku
Zdroj obrázku: Freepik

Hydratační test, který zvládne každý

Zda pijete dost vody, zjistíte během pár vteřin. Hydratační test je velmi rychlý, bezbolestný a můžete ho provést kdykoli a kdekoli. Jedná se o kožní turgorový test. Turgor je stupeň pružnosti kůže. Palcem a ukazováčkem jemně sevřete kůži na hřbetu ruky a pár vteřin ji držte. Poté kůži pusťte a sledujte, co udělá. Jestli se ihned vrátí do normálu, jste dost hydratovaní. Jestli potřebuje čas na obnovení, měli byste vypít další sklenici vody.

Doporučený článek:  Tajný spalovač tuků, se kterým je hubnutí hračka: stačí každý den několik loků

Jak začlenit do denní rutiny více vody?

Mnoho lidí zapomíná během dne na pití. Najednou večer zjistíte, že jste během dne nevypili téměř nic. To je špatně. Z hydratace si můžete vytvořit zvyk, který budete každý den dodržovat. Vždy s sebou noste lahev s vodou. Nastavit si můžete také speciální aplikaci nebo budík, aby vám něco neustále připomínalo během celého dne, že se máte napít. Jiné nápoje nahraďte čistou vodou, a jakmile půjdete jíst, vezměte si k tomu také pití. Uvidíte, že díky hydrataci toho méně sníte, takže vám to pomůže zhubnout.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/skin-turgor
.

Doporučené články