Mořit tělo drastickými dietami a přehnaným cvičením je zbytečné. Zhubnout pomůžou jednoduché změny

Naše váha je ovlivněna mnoha faktory. Proto bychom se neměli zaměřovat jen na jednu oblast životosprávy, pokud se snažíme zhubnout. Většina lidí se snaží ztratit pár kilo jen redukční dietou nebo velkou dávkou cvičení. Někdy se však stačí zaměřit jen na jednoduché každodenní činnosti, kterým nevěnujeme velkou pozornost.

Dva litry vody denně nemusí stačit

Velkým faktorem, který ovlivňuje naši hmotnost, je voda. Dostatečná hydratace je rozhodující pro udržování zdravé tělesné hmotnosti. Voda zlepšuje náš metabolismus a pomáhá vyplavovat toxiny z těla. Také neobsahuje kalorie, takže konzumace mezi jídly dává pocit sytosti a limituje chutě po sladkém nebo slaném občerstvení.

Doporučený článek:  Jaká kolují fakta a mýty o zdravém stravování?

Existuje studie, která krásně ukazuje účinek vody na náš organizmus. Vybraná skupina žen zvýšila svůj denní příjem vody o minimálně 1 litr. Po roce studie drtivá většina žen zhubla 2 kilogramy. Důležité je poznamenat, že v ničem jiném nezměnila svůj životní styl nebo způsob stravování. Voda přispívá ke spalování většího množství kalorií. Odhaduje se, že každých 0,5 l vody vám umožní spálit asi 23 kcal.

Zdroj obrázku: Freepik

Odborníci varují, že spíme příliš málo

Správný spánek není jen o pohodě. Ukazuje se, že to, kolik spíme, ovlivňuje i naši váhu. Studie ukazují přímý vztah mezi spánkem a BMI. Příliš málo spánku může zvýšit pravděpodobnost obezity až o 89 procent. Lidé s nedostatkem spánku mají menší pravděpodobnost, že budou jíst ovoce a zeleninu. Na druhé straně pociťují větší hlad a je mnohem pravděpodobnější, že sáhnou po jídlech s vysokým obsahem sacharidů a produktů bohatých na tuk.

Doporučený článek:  Diabetici se musí krotit, jejich menu ale nemusí být nudné. Možnosti jsou překvapivě široké

Odborníci zdůrazňují, že specifický pocit hladu může souviset s prací hormonů ghrelinu a leptinu, které jsou určeny k potlačení hladu a signalizaci sytosti v mozku. V případě příliš krátkého spánku může být narušena práce hormonů, což má za následek chybné zprávy. Nedostatek spánku také vede k nedostatku energie a k malé motivaci ke cvičení.

Zdroj: https://www.self.com/story/small-lifestyle-habits-help-lose-weight
.

Doporučené články