Nedejte podzimní únavě šanci! Sezonní potraviny nakopnou organismus a udrží dobrou náladu

Co jíst, abyste se i přes nepříjemné podzimní počasí udrželi v dobré náladě, ale také ve skvělé kondici? Sychravé počasí v nás vyvolává pocit, že si musíme nutně zalézt pod peřinu a vychutnávat si chvilky klidu a pohody. Bohužel to souvisí také s tím, že lidé často sáhnou po něčem sladkém, což zdraví vůbec neprospívá.

Na podzim jsme unavenější

Podzim je obdobím, kdy musíme častěji bojovat proti různým nemocem. Naše tělo tak potřebuje mnohem více živin, aby se udrželo v kondici. Snadno se ale stane, že onemocníte, ani nevíte jak. Proto je potřeba si dávat potraviny, které jsou nejen plné vitaminů, ale ještě vás nastartují na každý den. Jaké jídlo byste si měli dopřávat, abyste nepřišli o energii?

Doporučený článek:  "Příště dám vajíčka klasicky na pánev, ne do vlasů. Mé kráse to nijak nepomohlo," přiznává Leona

Podzim svádí k tomu, že jíme potraviny, které pro naše tělo nejsou úplně to pravé. Zavrtat se doma do peřin, zapnout oblíbený seriál a k tomu si dát například víno nebo trochu piva, to by se líbilo každému. Kromě toho se ale můžete vydat zdravější cestou, díky které si zaručíte, že budete nejen zdraví, ale také plní energie. Zdravé potraviny navíc podpoří také činnost mozku a i na podzim vám to bude pálit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké potraviny jsou vhodné?

Sezonní ovoce nebo zelenina budou tou nejlepší volbou, jak si udržet nejen pevné zdraví, ale hlavně psychickou pohodu. Bude zapotřebí jíst potraviny, které nebudou plné tuku a cukrů. Ty mohou naopak způsobit klasickou únavu. Mezi takové potraviny patří například červená řepa, mrkev nebo cibule či česnek. Některé suroviny mají skvělé vlastnosti, které vás ochrání před nachlazením a dalšími problémy.

Doporučený článek:  Diabetici se musí krotit, jejich menu ale nemusí být nudné. Možnosti jsou překvapivě široké

Vyplatí se využívat také přírodní posilovače imunity, což znamená, že budete udržovat zdravý životní styl, tedy pravidelný pohyb, a k tomu také dávku ovoce a zeleniny. Podstatné je jíst bílkoviny a kvalitní tuky, díky kterým budete mít dostatek energie.

Zdroj: https://www.manifatturafalomo.com/blog/sleep-tips/autumn-tiredness-fruits-vegetables/
.

Doporučené články