Perlivá voda a jedlá soda dodají palačinkám nadýchanost a jemnost

Babičky mají vždy neuvěřitelnou schopnost připravit nejlahodnější jídla bez ohledu na to, o co se jedná. A palačinky nejsou výjimkou. Recept na ně je tak jednoduchý, že se ho každý snadno naučí, a přidáním jedné zvláštní suroviny se stanou neuvěřitelně nadýchanými a dokonalými. Můžete je servírovat jako sladkou pochoutku, ale také jako slanou večeři. Skvělé jsou s marmeládou, šlehačkou, ale také se špenátem nebo sýrem.

Palačinky – sladká pochoutka oblíbená po celém světě

Palačinky jsou jedním z nejoblíbenějších dezertů, které si vychutnáváme ve společnosti rodiny a přátel. Jejich příprava je nejen jednoduchá, ale také nabízí nekonečné možnosti přizpůsobení chuti preferencím. Palačinky můžete podávat s různými náplněmi a přísadami, ať už sladkými jako marmeláda, šlehačka nebo ovoce, nebo slanými jako sýr, špenát nebo slanina. Připravte se na to, že brzy budete mít nový oblíbený recept na palačinky, který si budete připravovat znovu a znovu.

Doporučený článek:  Domácí nakládání okurek. Ušetřete za drahou zeleninu v regálech obchodů
Zdroj obrázku: Freepik

Nadýchané těsto – tajemství úspěchu

Každý sní o dokonale nadýchaných a lehkých palačinkách. Abyste dosáhli tohoto výsledku, můžete vyzkoušet jednoduchý trik, který znají naše babičky. Přidejte do těsta perlivou vodu a jedlou sodu. Tato kombinace dodá těstu vzdušnost a výsledné palačinky budou nejen chutné, ale také krásně nadýchané. Stačí přidat malé množství jedlé sody do těsta a mírně ho promíchat. Vaše palačinky budou mít úžasnou konzistenci a zaručeně potěší všechny chuťové pohárky.

Jednoduchý recept – máte všechno, co potřebujete

Pro přípravu palačinek budete potřebovat jen několik základních surovin, které pravděpodobně již máte doma. Vezměte si hlubokou mísu a smíchejte 1 šálek mouky, 1 šálek mléka, 2 vejce, 1/2 sklenice minerální perlivé vody, 2 lžíce oleje, špetku soli, 1/2 lžičky jedlé sody a vanilkový cukr podle chuti. Přidejte také klasický nebo třtinový cukr pro sladkou příchuť. Po důkladném promíchání všech ingrediencí a předehřátí pánve můžete začít smažit palačinky. Nalijte těsto do pánve a rozetřete ho po celém povrchu. Jakmile je jedna strana palačinky hotová, otočte ji a dopečte druhou stranu. Nakonec ozdobte palačinky podle svého gusta a připravte se na výjimečný zážitek plný chutí a vůní.

Zdroj: https://www.thechoppingblock.com/blog/secrets-for-perfect-pancakes
.

Doporučené články