Recept na lahodné krevety s rýžovými nudlemi a rajčaty

Pokud milujete mořské plody, jistě si zamilujete i tento výtečný pokrm, který obsahuje čerstvé krevety, rýžové nudle, rajčata, chilli a česnek. Recept je kromě jiného velmi snadný a dobře si s ním poradí i kdejaký začátečník.

Jaké ingredience potřebujete na přípravu krevet s rýžovými nudlemi?

Než se pustíte do práce, obstarejte si tyto suroviny:

  • čerstvé nebo mražené krevety: 450 g
  • chilli paprička: ½ ks
  • vařené rýžové nudle: 200 g
  • cherry rajčátka: 10 až 12 ks
  • čerstvá petržel: 1 svazek
  • máslo: 2 lžíce
  • olivový olej: dle potřeby
  • sůl: dle chuti
  • česnekové stroužky: 3 až 4 ks
Doporučený článek:  Tradiční holoubky ozvláštní vylepšená náplň a šafrán

Jak postupovat při přípravě krevet s rýžovými nudlemi?

Začněte tím, že si oloupete česnekové stroužky a nakrájíte je na plátky. Posléze si očistěte a omyjte chilli papričku a její polovinu nasekejte najemno. Obě suroviny opékejte na rozpáleném olivovém oleji. Mezitím si také oloupejte a očistěte krevety. Ty pak vložte k česneku i chilli a restujte na středním plamenu dozlatova s dvěma lžícemi másla. Mořské plody nakonec zasypejte přepůlenými cherry rajčátky, jemně nasekanou čerstvou petrželkou a ještě povařte několik minut. Pokrm zakončete tím, že uvařené rýžové nudle promícháte s krevetovou směsí.

Doporučený článek:  Přezrálé banány jde skvěle zužitkovat v banánovém chlebu

Servírování pokrmu

Svůj exotický pokrm ihned podávejte. Dopřát si ho můžete spolu s přáteli či rodinou při mimořádných příležitostech. Hodit se k němu bude saké či bílé suché víno. Přejeme vám dobré chutnání.

Různé způsoby ochucování krevet

Pokud si chcete čerstvé krevety dopřát samotné jen tak s rozpečenou bagetkou, vynechejte v receptu rýžové nudle a postupujte při vaření stejným výše zmíněným způsobem. Milovníci výraznějších bylinek pak mohou k mořským plodům přidat i trochu čerstvého koriandru. Pro zvýraznění pikantní chuti je rovněž možné okořenit pokrm trochou mletého bílého pepře. Celkem dobře si ale v tomto ohledu vystačíte s chilli papričkou. V případě, že použijete pálivější druh, není nutné pepřit.

Doporučený článek:  Podzimní sendviče a wrapy, které se hodí na cesty i jako rychlý oběd
.

Doporučené články