Nápoj s aloe vera si můžeme připravit v pohodlí domova

Máte rádi nápoje s obsahem aloe vera? Pokud ano, jistě je často kupujete a děláte jenom dobře. Tento nápoj lze sehnat téměř v každém obchodě. Odborníci ale varují před umělými náhražkami s minimem obsahu aloe vera. V článku se podíváme, na co si dávat především pozor.

Při nákupu si pozorně přečtěte složení produktu. Na trhu jsou k dostání nápoje, které obsahují okolo 40 % aloe vera, stejně jako ty s obsahem pouze 5 %. Pozor na doplňky, cukr, glukózo-fruktózový sirup a další umělé přísady. Tyto přísady znehodnotí pozitivní účinky aloe vera a způsobí vám místo toho bolesti hlavy a další potíže.

Doporučený článek:  Lektvar krásy a zdraví: nálev z černuchy seté můžeme pít až třikrát denně

Aloe vera je doslova vitamínovou bombou

Šťáva z aloe se získává z čerstvých listů. Šťáva obsahuje:

  • vitamíny A, B, C, E,
  • kyselinu listovou,
  • chrom, zinek, hořčík, měď, vápník a železo.

Aloe vera se velmi hojně a často využívá v potravinářském průmyslu, a to především pro jeho účinky. Nejoblíbenějším produktem je nápoj z aloe vera, ale je nutno podotknout, že nápoj je zcela odlišný než ten, který obsahuje šťávu získanou z listů aloe vera. Jaký je v tom rozdíl? Především v koncentraci aloe.

Doporučený článek:  Jednoduchý kynutý koláč, který se hodí pro návštěvu i k snídani
Zdroj obrázku: Freepik

Vlastnosti

Pravidelná konzumace tohoto nápoje pročistí tělo od toxinů, zlepší imunitu, činnost střev, funkci ledvin, reguluje pH žaludku, ulevuje od zácpy, snižuje hladinu cukru, tělesnou hmotnost, zlepšuje funkci ledvin, zmírňuje zánět, zklidňuje bolavé klouby, pomáhá snížit horečku a hydratuje tělo.

Nejlepší volbou je 100% aloe vera džus. Džus můžete zakoupit v lékárnách, nebo si jej můžete vyrobit sami.

Příprava vlastního aloe vera nápoje

Začněte tím, že si nachystáte listy aloe a zbavíte je slupky, tím získáte dužinu. Do dužiny udělejte malý otvor, poté vložte do mixéru a rozmixujte najemno. Přidejte minerální vodu nebo džus v poměru 1 : 5 (1 díl aloe na 5 dílů tekutiny). Chvíli mixujte, můžete osladit medem nebo citronem. Pro vylepšení tohoto nápoje přidejte pár kostek ledu a třeba jahodu a máte skvělý, zdravý a osvěžující drink.

Zdroj: https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/healthy-drinks/sugary-drinks/, https://www.health.com/aloe-vera-juice-benefits-7550606, https://www.healthline.com/health/food-nutrition/aloe-vera-juice-benefits%23side-effects, https://www.goodnature.com/recipes/aloe-vera-juice
.

Doporučené články