Zápachu v plastových dózách na potraviny se můžeme zbavit novinami nebo octem

Plastové dózy na potraviny a plastové zásobníky na suroviny, jako například mouku, rýži nebo těstoviny, jsou mezi lidmi velmi oblíbené. Tyto praktické krabičky však mají jednu nevýhodu – plast je materiál, který snadno pohlcuje vůni potravin. To může vést k nepříjemnému zápachu a přenosu pachů na další potraviny. Nicméně existuje několik jednoduchých a chytrých metod, jak se s tímto problémem snadno vypořádat a znovu získat čisté a svěží nádoby.

Problém s pachem v plastových dózách

Plastové nádoby na potraviny jsou nezbytným vybavením v mnoha domácnostech. Slouží jako praktické krabičky pro cestování, skladování v lednici nebo uchovávání potravin mimo původní obaly. Bohužel se často setkáváme s nechtěným zápachem po potravinách, který se do plastu vstřebává a obtížně se odstraňuje. To může být demotivující a odradit nás od dalšího používání těchto dóz. Existuje však několik efektivních metod, jak se tohoto problému snadno zbavit.

Doporučený článek:  Jedlá soda vyčistí připálený hrnec bez námahy
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění novinami

Vyzkoušejte osvědčený trik s novinami. Srolujte několik černobílých novin a vložte je do plastové dózy na několik hodin nebo přes noc. Noviny pomohou absorbovat přebytečnou vlhkost a pach potravin, čímž dózu osvěží. Pokud tento postup nezabere na první pokus, opakujte ho znovu, dokud zápach nezmizí úplně. Brzy budete mít čistou a svěže vonící nádobu, kterou budete moci znovu dlouhodobě používat.

Čištění octem a papírovými utěrkami

Další účinnou metodou je vytřít vnitřek plastové dózy octem a naplnit ji papírovými utěrkami. Octová pára a papír pomáhají neutralizovat zápach, který se do nádoby vsákl. Nechte octem a papírovými utěrkami naplněnou dózu stát několik hodin nebo přes noc. Poté utěrky vyhoďte, důkladně umyjte dózu a přesvědčte se, že se zbavila nepříjemného zápachu.

Doporučený článek:  Nasbírané houby lze skladovat na tři oblíbené způsoby

S těmito jednoduchými a efektivními metodami se můžete snadno vypořádat se zápachem v plastových dózách na potraviny. Nenechte se odradit nepříjemným zápachem a využijte své plastové nádoby znovu a znovu s jistotou, že vaše potraviny zůstanou čerstvé a bez zápachu.

Zdroj: https://www.manutan.co.uk/blog/storage-containers/how-to-get-rid-of-plastic-smell-in-storage-containers/
.

Doporučené články