Bramborová mouka vlasy vyhladí, dodá jim lesk a osvěží je

Správná péče o vlasy nevyžaduje pouze dodržování základních pravidel, ale také používání vhodných výrobků. Nemusíte utrácet za nejdražší přípravky z obchodních regálů, protože často lze dosáhnout skvělých výsledků i pomocí jednoduchých domácích prostředků. Maska nebo kondicionér, obohacené o přísady běžně dostupné v každé kuchyni, mohou být skvělou volbou pro posílení a oživení vlasů.

Bramborová mouka

Bramborová mouka je speciální potravinářský výrobek získávaný z bramborových hlíz. Proces výroby začíná omytím a rozdrcením brambor, následuje oddělením šťávy od buničiny a vymytím škrobu. Po rafinaci, odvodňování a sušení vzniká sypký prášek obsahující přibližně 84 procent škrobu. Bramborová mouka nachází uplatnění v potravinářském, farmaceutickém, kosmetickém a textilním průmyslu.

Doporučený článek:  Čištění mikrovlnné trouby usnadní citron, jedlá soda a ocet
Zdroj obrázku: Freepik

Lesklé a vyhlazené díky bramborové mouce

Bramborová mouka má vynikající vlastnosti jako zvlhčovač a vyhlazovač vlasů. Díky své schopnosti pronikat do vlasových folikulů a dodávat vlhkost zevnitř pomáhá obnovovat suché a poškozené vlasy. Navíc obsahuje přírodní enzymy, které posilují vlasy a chrání je před lámavostí a křehkostí. Tato vlastnost je zvláště prospěšná pro lidi s porézními vlasy, které často trpí nedostatkem lesku. Použití bramborové mouky jim nejen dodá zdravý lesk, ale také zjemní jejich strukturu, což vede ke krásnému a zářivému vzhledu vlasů.

Doporučený článek:  Čištění toustovače je třeba provádět pravidelně

Alternativa k suchému šamponu a domácí kondicionér

V situacích, kdy musíte rychle opustit dům, ale vaše vlasy nevypadají nejlépe, může bramborová mouka posloužit jako účinná alternativa k suchému šamponu. Díky svým schopnostem absorbovat přebytečný tuk dokáže rychle obnovit přirozený vzhled vlasů. Navíc lze bramborovou mouku využít i při přípravě domácího kondicionéru. Stačí smíchat bramborovou mouku s lněným olejem, medem a oblíbeným kondicionérem ve stejných poměrech, důkladně promíchat a aplikovat na vlhké, umyté vlasy. Nechte kondicionér působit po dobu 3 až 10 minut a poté ho opláchněte.

Zdroj: https://stylesatlife.com/articles/how-to-use-potato-for-hair-growth/
.

Doporučené články