O chuti mletých kotletek rozhoduje kvalita masa

Mleté kotletky nebo pro někoho karbanátky jsou oblíbeným pokrmem v mnoha domácnostech. Přestože recept na toto jídlo bývá poměrně jednoduchý na přípravu, konečnou chuť může ovlivnit mnoho faktorů. Nejdůležitějším faktorem je mleté maso, které byste měli kupovat jen nejlepší kvality.

Klasický recept

Pro přípravu karbanátků se běžně používá mleté maso, ochucené solí a pepřem, ke kterému přidáváme cibulku, nejlépe osmaženou do sklovita. Chcete-li ještě vylepšit své jídlo, můžete přidat nasekanou petrželku, nejlépe čerstvou, pokud ale nemáte, bude stačit i sušená. K takto připravené hmotě přidejte vajíčko a strouhanku.

Doporučený článek:  Připravte dokonalý guláš, který se rozplyne na jazyku. Díky netradiční ingredienci bude maso nádherně měkké

Přidávejte je v takovém množství, aby se vám daly tvarovat pěkné a kulaté karbanátky. Nakonec by se karbanátky měly obalit ve strouhance a smažit v oleji nebo na sádle. Karbanátky z mletého masa se nejčastěji podávají s bramborami a salátem. Brambory mohou být ale nahrazeny přílohou, na kterou máte zrovna chuť.

Zdroj obrázku: Freepik

Vždy úspěšné jídlo

Základem pro dobré mleté kotlety je samozřejmě kvalitní maso. Dokonce ani nejlepší kuchař toto jídlo nezachrání, pokud jej připravíme z nekvalitních ingrediencí. Nejlepší mleté kotlety vycházejí z vepřového masa z ramene. Takové maso není ani příliš mastné, ani libové a kotlety připravené na jeho základě jsou šťavnaté a měkké. Šunkové maso bude také dobrou volbou.

Doporučený článek:  5 nejoblíbenějších receptů na dorty bez pečení: Rychlé, snadné a chutné

Nejlepší maso pro mleté kotlety je maso, které je čerstvě mleté. Většina obchodů zaručuje tuto službu, někdy o ni musíte jen požádat. Majitelé domácího mlýnku na maso si mohou jednoduše koupit vepřový kousek a namlít ho ručně – to je zdaleka nejlepší způsob, jak připravit mleté maso, protože víme, že je dobré kvality.

Zdroj: https://www.thedailymeal.com/1106399/the-best-type-of-meat-to-use-for-meatballs/
.

Doporučené články