Přezrálé banány se hodí do mnoha receptů, jako hnojivo i k úklidu

Banány jsou poměrně levné, sladké a plné vitamínů. Z tohoto důvodu je snadno dostanete i do malých dětí a vždy si je vychutnáte. Většina lidí nemá ráda přezrálé banány. To rozhodně neznamená, že byste je měli okamžitě vyhodit. Právě naopak. Stále je můžete využít nejen v kuchyni, ale také na zahradě nebo v domácnosti při úklidu. Jak?

Připravte z banánů vynikající dobroty

Banánový chléb si můžete koupit v obchodě, ale také si ho doma připravit z příliš zralých banánů. Připravit si můžete také palačinky nebo ovoce využít pro veganské recepty místo vejce. Skvěle budou fungovat také ve smoothie, kde nebude vůbec vadit jejich zralost. Přidejte další druhy ovoce a trochu jogurtu nebo mléka. Smoothie bude dokonale krémové a vynikající.

Doporučený článek:  Proti molům v kuchyni je účinná především prevence a pečlivý úklid

Vegani vědí naprosto přesně, co s přezrálými banány udělat. Připravte si z nich vynikající a zdravou slaninu. Smíchejte tři lžíce sójové omáčky, lžíci medu, lžičku uzené papriky, stejné množství česneku, špetku soli a pepře. Ze slupek setřete zbytky dužiny. Slupky nechte marinovat alespoň 10 minut, ideálně přes noc. Potom stačí banánové slupky osmažit jako slaninu.

Zdroj obrázku: Freepik

Na zahradě funguje jako účinné hnojivo

Toto ovoce obsahuje obrovské množství draslíku, který je velmi důležitý pro zdraví rostlin. Vyrobte si jednoduché a levné hnojivo pro pokojové i zahradní rostliny. Slupky nakrájejte, zalijte vodou a nechte dva nebo tři dny odležet. Jednou za čas touto tekutinou zalijte rostliny. Rostlinám postačí toto hnojivo jednou za měsíc. Zbytky skvěle obohatí váš kompost.

Doporučený článek:  Ceny másla strmě stoupají, připravte si raději domácí. Po ochutnání už nebudete chtít jiné

Banánové slupky jsou ideální pro úklid

Plánujete pořádný úklid svého domova a potřebujete kvalitní leštidlo? Spolehněte se na vnitřní stranu banánových slupek. Použít ji můžete na šperky, stříbrné příbory i další povrchy. Slupky dodají povrchu lesk a odstraní ošklivé skvrny. Vyzkoušejte alespoň jednu z těchto metod a již nikdy nebudete muset plýtvat tak úžasným ovocem, jako jsou banány.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/fn-dish/recipes/what-to-do-with-overripe-bananas
.

Doporučené články