Marináda s colou propůjčí kotletám křupavost a šťavnatost

Rozhýbejte svůj kulinářský repertoár a překvapte svou rodinu chutnými a křupavými vepřovými kotletami s neobvyklou marinádou. I když existuje mnoho osvědčených receptů na tradiční masové večeře, které jsme si oblíbili po mnoho let, není na škodu občas přidat trochu inovace. Dnes vám přinášíme jedinečnou marinádu, která přinese do vašeho jídla neobvyklou vůni a chuť.

Marinády: Od klasiky ke kreativitě

Tradiční recepty na marinády jsou nám většinou dobře známy – kombinace kečupu, hořčice, oleje a aromatických bylinek patří mezi nejpopulárnější volby. Existuje však nespočet variant, které můžete vyzkoušet, a objevit nové lahodné kombinace pro vepřové kotlety. Každý milovník tohoto jídla tak může najít svou oblíbenou marinádu.

Doporučený článek:  Chléb s mlékem vrátí do dětství. Tuhle lahůdku si můžete připravit kdykoli
Zdroj obrázku: Freepik

Sladká soda

Jedním z nečekaných hitů mezi marinádami se stává kombinace s oblíbeným sladkým syceným nápojem – colou. Představte si překvapení, které můžete připravit pro své známé na letní grilovačce, nebo si udělejte radost a připravte si netradiční nedělní oběd s vepřovými kotletkami, které jsou namočeny v této originální marinádě. Kombinace sladkosti a bublinkového osvěžení z nápoje přidává do masových kotletů nový rozměr chuti a zároveň zajišťuje jejich šťavnatost a křupavost. Připravte si tuto neobvyklou marinádu a pozvěte své chuťové buňky na opravdovou grilovací jízdu plnou překvapení a radosti.

Doporučený článek:  Ze zbytků potravin a jídel ještě vykouzlíme chutnou svačinu či jednoduchou večeři

Recept na netradiční marinádu

Příprava této marinády je snadná. Budete potřebovat sklenici coly, čajovou lžičku sladké papriky, čajovou lžičku chilli prášku, sůl a pepř podle chuti. V míse smíchejte sklenici coly s pepřem, dokud se dobře nespojí. Rozdělte kotlety na menší kousky a lehce je rozlomte. Maso ponořte do marinády, těsně uzavřete fólií a nechte v chladničce odpočívat přes noc. Před smažením maso obalte ve směsi vajíčka a coly, poté ve strouhance. Smažte na rozpáleném oleji do zlatohněda z obou stran. Díky marinádě s přídavkem coly budou kotlety nejen skvěle chutnat, ale zůstanou i křupavé na povrchu. Cukr obsažený v sodě totiž vytvoří karamelovou krustu, zatímco uvnitř zůstanou kotlety měkké a šťavnaté.

Zdroj: https://coupleinthekitchen.com/coca-cola-steak-marinade/
.

Doporučené články