Stačí vyměnit jedinou ingredienci a palačinky už nikdy nebudou stejné. Dokonale se rozplynou na jazyku

Máte rádi palačinky? Ačkoliv se jedná o velmi snadné a rychlé jídlo, ne vždy se podaří usmažit nadýchané a jemné placky. Stačí ale vyměnit jednu jejich složku a získáte palačinky, které jsou nejen mnohem zdravější než ty tradiční, ale také chutnější a křehčí. S džemem nebo čokoládovou pomazánkou si je zamiluje celá rodina.

Nahraďte mouku kokosem

Palačinky jsou jedním z nejjednodušších jídel. Jejich příprava trvá jen asi dvacet minut a jsou potřeba jen základní ingredience. Mnoho lidí má svůj osvědčený recept, ke kterému se vždy vrací. Pokud vás už ale nudí palačinky v tradiční podobě, zkuste si je připravit trochu jinak. Budou nejen méně tučné, ale získají jemnost a výjimečnou chuť. Stačí nahradit pšeničnou mouku kokosovou moukou.

Doporučený článek:  Křupavé bramborové placky připravíte i bez vejce. Alternativ je několik a nikdo nepozná rozdíl

Palačinky z kokosové mouky jsou zdravější, ale také velmi chutnou alternativou k těm tradičním. Skvěle si rozumí se sladkými náplněmi, šlehačkou nebo ovocem. Kokosová mouka absorbuje více tekutiny, ale při smažení musíte dávat pozor, aby se palačinky neroztrhaly. S trochou trpělivosti a cviku ale bude výsledek naprosto dokonalý.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si palačinky připravit?

Na nadýchané kokosové palačinky budete potřebovat 6 vrchovatých lžic kokosové mouky, 6 vajec, 1 šálek mléka nebo rostlinné alternativy, 2 lžíce kokosového oleje, 2 lžičky moučkového cukru a olej na smažení. Nejprve do mísy rozbijte vejce a společně s cukrem je ušlehejte do nadýchané pěny. Přidejte mouku a poté kokosový olej. Všechny ingredience jemně promíchejte metličkou.

Doporučený článek:  Karbanátky s ječnými kroupami jsou lahodné a šťavnaté

Na pánev nalijte přiměřené množství oleje a nechte ho dobře rozehřát. Nalijte na něj palačinkové těsto a rozetřete do rovnoměrné placky. Ze začátku můžete palačinky nechat trochu silnější, budou se vám lépe otáčet. Z obou stran smažte dozlatova. Hotové palačinky přendejte na talíř a přikryjte je, aby nevychladly. Podávejte se sladkou náplní – s tvarohem, čokoládou, marmeládou nebo ovocnou pěnou.

Zdroj: https://detoxinista.com/coconut-flour-pancakes/
.

Doporučené články