Dva recepty na křupavé a lahodné nakládané okurky

Sezóna nakládaných okurek začíná. Léto je ideálním obdobím, kdy si můžeme udělat pochoutky na zimu. Okurky ve sladkokyselém nálevu jsou velmi oblíbené oproti klasickým v kyselém nálevu. Přinášíme vám hned dva osvědčené recepty od profesionálních kuchařů, které vám budou zaručeně chutnat. Vyzkoušejte alespoň jeden z nich a v zimě si užijete úžasnou zeleninu.

Jak doma použít sladké okurky?

Všechny recepty na nakládané okurky jsou si velmi podobné. Sladké okurky se od těch klasických liší hlavně použitím. Kyselé okurky jsou ideální jako příloha k masu nebo při grilování. Naopak sladká varianta této zeleniny je ideální jako svačina, doplněk k večeři, na saláty nebo do sendvičů. Přináší zajímavou, nasládlou chuť, ale jsou stejně křupavé jako klasické nakládačky.

Doporučený článek:  Mladé zelí má jemnou chuť, vynikne v receptu s mrkví a koprem

Každý člověk si připravuje nakládané okurky trochu jiným způsobem, i když jsou všechny recepty téměř stejné. Sladké či sladkokyselé okurky jsou velmi populární, protože dodávají novou a jedinečnou chuť tradiční zelenině. Jestli si chcete naložit jednu várku trochu jiným způsobem a získat originální chuť na zimu, máte hned dvě možnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Recepty

Na jeden z receptů potřebujete okurky, 6 šálků vody, 1 šálek octa, 1,5 šálku cukru a 1 lžíci soli. Do sklenice nezapomeňte dát k zelenině také nové koření, bobkový list, malou cibuli, pár proužků papriky, pár plátků mrkve a pár snítek kopru. Sklenice naplňte, zalijte lákem a vařte tak dlouho, aby nebyly příliš měkké. Nálev i zelenina vám poskytnou příjemně sladkou chuť.

Doporučený článek:  5 nejoblíbenějších receptů na dorty bez pečení: Rychlé, snadné a chutné

Druhý recept se skládá z okurek, chřestu a hub. K tomu přidejte bobkový list, nové koření, celý pepř a hořčičná semínka. Na lák budete potřebovat 5 sklenic vody, 1,5 sklenice octa, 5–6 lžic cukru a 1 lžíci soli. Postup je stejný jako u každého nakládání této zeleniny. Chuť se mění jen podle toho, co vložíte do sklenice. Uvidíte, že vám tato netradiční směs bude chutnat.

Zdroj: https://cookieandkate.com/best-pickles-recipe/
.

Doporučené články