Ze zbytků snadno vytvoříme rychlou a chutnou snídani

Jedním z významných způsobů, jak můžeme snížit množství potravinového odpadu, je využití zbytků z večeře. Mnoho lidí často vyhazuje zbytky jídla, která by se však dala snadno využít k přípravě dalších chutných pokrmů. V tomto článku se podělíme o několik kreativních způsobů, jak využít zbytky z večeře a snížit tak plýtvání potravinami.

1. Vytvořte zbytkový salát

Zbytky grilovaného masa, vařeného brambor nebo rýže mohou posloužit jako skvělý základ pro rychlý a chutný salát. Přidejte čerstvé zeleniny, bylinky, sýr, ořechy a oblíbený dresing. Salát zbytků je skvělým způsobem, jak vytvořit různorodý pokrm s minimálním úsilím.

2. Připravte polévku nebo omáčku

Zbytečky z masa, zeleniny a brambor mohou posloužit k přípravě lahodných polévek nebo omáček. Stačí je nakrájet, přidat do hrnce s vývarem nebo rajčatovou omáčkou a vařit do měkka. Přidání bylinek a koření dodá vaší polévce nebo omáčce výraznou chuť.

Doporučený článek:  Moly z kuchyně vyžene pořádek a vůně aromatických olejů

3. Vytvořte těstoviny nebo rýži se zbytky

Zbytky masa, zeleniny a sýra mohou být skvělými přísadami do těstovin nebo rýže. Stačí smíchat s uvařenými těstovinami nebo rýží, přidat omáčku nebo dresing, a máte hotovo. Tato rychlá a jednoduchá jídla mohou být skvělou volbou na oběd nebo večeři.

4. Zbytkový sendvič

Zbytky masa, zeleniny a pečiva mohou posloužit k přípravě chutného sendviče. Přidejte několik plátků masa, listy salátu, rajče a oblíbený dresing a máte hotový sendvič na cestu do práce nebo školy.

Doporučený článek:  Jedlá soda urychlí vaření brambor a najde i jiné praktické využití
Zdroj obrázku: Freepik

5. Vytvořte zbytkovou pizzu

Pečivo nebo těsto zbytků mohou být výborným základem pro domácí pizzu. Přidejte omáčku, sýr a oblíbené ingredience a upéct. Zbytková pizza je skvělým způsobem, jak využít zbytky masa, zeleniny a sýra.

6. Zavařte zeleninu a ovoce

Pokud máte velké množství zbytků zeleniny a ovoce, které začíná být přes zralé, zvařte je a připravte zavařeniny nebo kompoty. Tyto konzervované produkty můžete skladovat delší dobu a využívat je jako přílohu nebo dezert.

7. Vytvořte smoothie

Ovoce a zeleninu, které se blíží svému termínu spotřeby, můžete použít k přípravě osvěžujícího smoothie. Stačí je smíchat s jogurtem nebo mlékem, přidat trochu medu a můžete si vychutnat chutný nápoj plný vitamínů.

Doporučený článek:  Mšice jsou pohroma, která nemá obdoby. Zkáze na zahradě předejde postřik z obyčejné zeleniny

8. Dejte zbytky psům nebo kočkám

Pokud máte domácího mazlíčka, mohou zbytky z masa nebo rýže posloužit jako lahodný zákusek. Samozřejmě se ujistěte, že jsou tyto zbytky bezpečné a vhodné pro konkrétní zvíře.

Využití zbytků z večeře je nejen ekonomickým a ekologickým rozhodnutím, ale také kreativním způsobem, jak vytvořit nové chutné pokrmy. Neplýtvejte potravinami a zkuste tyto tipy na využití zbytků, které mohou zlepšit vaši stravovací rutinu a snížit zátěž pro životní prostředí.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/leftovers-recipes
.

Doporučené články