Brambory můžeme připravit na mnoho způsobů. Díky několika trikům budou uvařené rychleji

Víte, co je nejpoužívanější přílohou k obědu v České republice? Pokud jste si mysleli, že brambory, máte pravdu. Brambory jsou nejdostupnější přílohou u nás, jelikož jsme s jejich pěstováním soběstační. Brambory lze připravit hned na několik způsobů. Někdy nás ale může limitovat jejich zdlouhavé vaření. Jak si tedy usnadnit práci a urychlit dobu vaření brambor?

Brambory stále patří na špičku

Brambory jsou jednou z mála surovin, které jsou imunní vůči nejnovějším trendům. Své uplatnění si najdou téměř ve všech receptech a jsou základní složkou většiny pokrmů. Brambory jsou kromě jednoduché přípravy také velmi chutné a obsahují spoustu vitamínů a minerálů. Jedinou nevýhodou je jejich časová náročnost oproti jiným přílohám. Průměrná doba vaření brambor po dosažení varu se pohybuje okolo dvaceti minut. Nemějte ale obavy, tato doba lze velmi jednoduše zkrátit.

Doporučený článek:  Čajové sáčky lze využít při mytí nádobí, proti zápachu i na pokožku
Zdroj obrázku: Freepik

Zrychlete vaření brambor

Nemusíte být smutní z dlouhé doby vaření brambor. Jakmile připravíte brambory, tak je před vložením na sporák zalijte v hrnci horkou vodou. Skvělým tipem je také přidání trochy řepkového nebo olivového oleje. Je totiž prokázané, že olej lépe drží teplo. Pomůže také nakrájet brambory na rovnoměrné kousky. Slaná voda má vyšší bod varu, takže se doporučuje přidat sůl až po dosažení varu ve vodě.

Příprava brambor

Brambory lze připravit několika způsoby, nejzdravější jsou uvařené ve slupce. Voda se u těchto brambor ani nemusí solit. Pro dodání soli se doporučuje odkrojit špičky brambor, aby se mohla sůl vsáknout dovnitř. Oloupané brambory můžete podávat s kousky másla a bylinkami, například pažitkou. Z brambor lze připravit také noky, knedlíky nebo malé šišky. Brambory jsou skvělé slazené i solené. Bramborová kaše, šťouchané brambory, pečené brambory, bramborové placky nebo zapečené brambory jsou velice oblíbenými způsoby zpracování brambor.

Zdroj: https://www.herzindagi.com/recipe-tips/how-to-boil-potatoes-fast-article-193772
.

Doporučené články