Zdravé a chutné alternativy mají místo v každé kuchyni

Moderní životní styl často přináší lákavé, ale ne vždy zdravé možnosti stravování. Naštěstí existuje mnoho zdravých alternativ, které nám umožňují užívat si oblíbených chutí bez zbytečného příjmu kalorií nebo škodlivých látek. Jedná se o velmi jednoduché náhrady, které vám po nějaké době již přijdou naprosto přirozená. Brzy ani nepoznáte, že jste v jídelníčku něco změnili. Vaše tělo to ale pozná okamžitě.

Quinoa místo bílé rýže

Bílá rýže je tradiční přílohou mnoha pokrmů, ale její vysoký obsah sacharidů může být pro některé problém. Quinoa nebo hnědá rýže jsou skvělé alternativy, nabízí více bílkovin, vlákniny a minerálů. Jsou lépe stravitelné a pomáhají udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. Stačí je připravit stejně jako rýži a vychutnáte si chutnou a výživnou přílohu.

Doporučený článek:  Zlatý poklad mezi kořením: kurkuma zažene nachlazení, zklidní trávení a pomůže předejít rakovině

Avokádový toast místo máslového chleba

Máslo a chléb jsou klasickou kombinací, ale nabízí mnoho nasycených tuků. Avokádo je skvělou alternativou, plné zdravých tuků, vlákniny a vitaminů. Avokádový toast je jednoduchý, chutný a nabízí vynikající nutriční hodnoty. Můžete ho posypat sezamovými semínky nebo přidat čerstvou bazalku pro extra chuť.

Zdroj obrázku: Freepik

Sladký brambor místo obyčejného bramboru

Obyčejné brambory jsou oblíbenou přílohou, ale jsou bohaté na sacharidy. Sladký brambor je zdravější volbou, protože obsahuje více vlákniny a vitamínů, zejména betakaroten. Můžete si užít sladký brambor pečený, vařený nebo připravený jako hranolky bez oleje. Přinese vám sladkou chuť s výhodami pro vaše zdraví.

Doporučený článek:  Tresku si zamilují děti i dospělí. Lahodné maso nabité zdravím patří do jídelníčku každý den

Bílý jogurt místo sladkých jogurtů

Sladké jogurty často obsahují velké množství cukru a umělých přísad. Bílý jogurt je výbornou alternativou, nabízí bohatou chuť bez přidaných sladidel. Obsahuje více bílkovin a prospívá trávicímu systému. Můžete ho ochutnat čerstvým ovocem, ořechy nebo medem pro přirozenou sladkost. Vyzkoušejte alespoň jednu z těchto alternativ začlenit do svého života a budete se cítit mnohem lépe.

Zdroj: https://www.nurturelife.com/blog/healthy-alternatives-common-foods-better-diet/
.

Doporučené články