Malé, ale otravné. Zbavte se ovocných mušek nadobro, metoda je snadná

Létající ovocné mušky se objevují s nástupem tepla a výskytem zeleniny a ovoce. Hrnou se do našich domovů a stávají se skutečnou přítěží. Jenomže není potřeba skládat zbraně, víme, jakými způsoby se jich zbavit. Je to velice snadné, stačí dodržovat prevenci, a jakmile se objeví, použít domácí prostředky. Po splnění těchto podmínek budeme mít opět čistou domácnost.

Proč je důležité se zbavit tohoto hmyzu?

Ovocné mušky se objevují tehdy, když cítí, že ovoce nebo zelenina se začínají kazit. Vábí je totiž vůně kvašených produktů, vedle nichž kladou vajíčka. Měří 2–3 mm a rychle se rozmnožují.

Doporučený článek:  Zmražený mycí prostředek usnadní čištění mastných skvrn a odolných nečistot

Zralé ovoce a zelenina jsou základní potravou pro tento otravný hmyz. Mouchy dokážou přenášet mikroorganismy, takže není dobré jejich přítomnost brát na lehkou váhu. Jsou nejen obtěžující, ale kontaminují jídlo, které jíme. Pro jejich zbavení doporučujeme jednoduché domácí prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zabránit jejich výskytu

Jako prevence poslouží pár jednoduchých pravidel. Je potřeba udržovat čistotu pracovního stolu, desek, dřezu i odpadkového koše. Ovoce společně se zeleninou je potřeba nejdříve pořádně umýt, poté uložit do lednice. Přezrálé rovnou vyhoďte.

Doporučený článek:  Vybrat zeleninu a ovoce pomohou všechny smysly. O kvalitě řekne mnohé vůně i barva

Je vhodné pamatovat na pravidelné vyhazování odpadků, nenechávat otevřené sklenice, nádoby s jídlem a lahve s alkoholem.

Domácí prostředky proti muškám

Výborným a jednoduchým způsobem, jak se zbavit tohoto otravného hmyzu, je směs octa a několika kapek prostředku na mytí nádobí v malé skleničce nebo misce. Vůně octa přiláká mušky, které se chytí do pasti a již neodletí. Dalším pomocníkem je pivo nebo víno, do kterých nalijete trochu prostředku na mytí nádobí.

Můžete si zkusit vytvořit domácí mucholapku, postačí vám k tomu namočený papír zředěným medem a octem. Ovocné mušky nemají rády:

  • bazalku,
  • mátu,
  • levanduli.
Doporučený článek:  Pokud se trápíte s celulitidou, poradíme vám jak a čím se jí zbavit

Rozmístěním těchto rostlin na parapet v kuchyni nebo rozprášením jejich vůně můžete eliminovat jejich výskyt. Tato metoda bude fungovat pouze tehdy, pokud se zbavíte všech lákadel, která vábí ovocné mušky k pobytu u vás.

Zdroj: https://www.bonappetit.com/story/how-to-get-rid-of-fruit-flies
.

Doporučené články