Hnojivo připravené z piva je ideální pro podporu fíkusu

Daří se vašemu fíkusu skvěle? I přesto mu můžete dopřát ještě něco navíc. Pivo pomůže, aby listy byly krásně lesklé, kořeny zdravé a rostlina rychle rostla. Proč je pivo při péči tak nápomocné? Obsahuje vitaminy, které fíkusu prospívají. Nejen jemu, i dalším rostlinám.

Látky v pivu pro prosperitu

Pivo je bohaté na látky, které jsou pro fíkus prospěšné. Jedná se o chmel, ječný slad, kvasnice a minerální látky, mezi něž patří například vápník, hořčík nebo fosfor. Směs piva s vodou dopomáhá k silnějším kořenům a také zrychluje celkový vývoj této rostliny. Účinek bude viditelný i na listech, které se stanou pevnějšími, lesklými a celkově budou působit zdravěji.

Doporučený článek:  Křupavost nakládaným okurkám zajistí správně připravený nálev i způsob skladování

Nejlepší je pivo bez bublinek

V žádném případě nepoužívejte čerstvé pivo, ve kterém jsou ještě přítomny bublinky. Mohli byste fíkusu spíše uškodit než pomoci. Nejideálnější je použít pivo, které už je odstáté z předchozího dne. Takové pivo tak nemusíte vylévat, ale místo toho ho zužitkujte pro rostliny. Dobré je použít pivo s málo procenty a mělo by být světlé. Určitě není vhodné zbavit se takovýmto způsobem piva speciálního, tmavého nebo jakkoliv ochuceného, do kterého byla přidána sladidla, barviva a další aditiva.

Doporučený článek:  Svědění a otok po bodnutí komárem zklidní aloe vera, ovesné vločky nebo čajovníkový olej
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na pivo neředěné

Nejprve je třeba pivo naředit, nikdy nelít pivo přímo z lahve. Do sklenice s odstátou vodou přidejte 50 ml piva. Směs pořádně promíchejte. Takto připraveným roztokem můžete rostlinu zalít. Přípravek stačí aplikovat jednou měsíčně. Účinky se projeví již za krátkou dobu. Listy zesilní a celá rostlina bude působit zdravěji.

Nemusíte jen zalévat

Použití není omezené jen na zalévání fíkusu. Když vám nějaké pivo zbylo, dá se využít i jako leštidlo na listy. Trochu ho naneste na hadřík nebo houbičku a listy jemně otřete. Takto z nich odstraníte případnou špínu a navíc je ještě vyživíte. Tím, že odstraníte nečistoty, dosáhnete lesklých listů, na které bude radost pohledět. Zkuste pivo využít i na ostatní pokojové rostliny. Uvidíte, že budete spokojeni.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/using-beer-on-plants.htm
.

Doporučené články