Zdravé palačinky připravené z tvarohu jsou ideální svačinou

Sladké svačiny většinou nejsou vůbec zdravé. Není to ale podmínka. Existují vynikající výjimky, které chutnají úžasně, jsou příjemně sladké a zároveň zdravé. Dnes si jeden takový recept představíme. Jedná se o tvarohové palačinky, které potěší každého milovníka sladkého. Zároveň si jejich konzumaci nebudete muset vyčítat ani v případě, že držíte dietu.

Tvarohové palačinky jsou dokonalá svačina

Sladké placky si vychutnají nejen děti, ale také všichni dospělí. Tvarohové palačinky jsou jednou z nejdravějších alternativ oblíbených palačinek. Na snídaně i svačiny potřebujete zdravé, rychlé a chutné recepty. Jestli chcete potěšit sebe i celou rodinu, připravte jim tyto jedinečné palačinky. Poradíme vám, co budete potřebovat a jak si je připravit.

Doporučený článek:  Domácí chléb z podmáslí je vláčný, nadýchaný a rychle hotový

Co budete potřebovat?

Na palačinky nikdy nepotřebujeme příliš mnoho ingrediencí a tento recept není jiný. Připravte si 400 gramů tvarohu, 4 vejce, 1 hrnek mouky, 1,5 lžičky prášku do pečiva, 3 lžíce hnědého cukru, 1/2 lžičky vanilkového extraktu, kokosový olej na smažení a moučkový cukr k podávání. Na palačinky si klidně můžete dát i domácí marmeládu nebo šlehačku. V takovém případě ale již nebudou tak zdravé.

Zdroj obrázku: Freepik

Způsob přípravy

Jak to bývá, příprava palačinek je úžasně jednoduchá. Všechny suché ingredience smíchejte v hluboké míse. To znamená, že do jedné mísy půjde mouka, prášek do pečiva a cukr. Do jiné mísy vložte všechny mokré suroviny, tedy tvaroh, vejce a vanilkový extrakt. Nikdy je nedávejte dohromady ihned, protože těsto potom nebude tak nadýchané a na výsledku to poznáte.

Doporučený článek:  V mikrovlnné troubě připravíme chutný dezert během několika minut

Mokré ingredience přidejte do velké mísy k suchým surovinám. Míchejte, dokud nebude těsto nádherně hladké. Palačinky nalévejte do pánve s rozpáleným tukem a smažte z obou stran. Až budou hotové, můžete je posypat moučkovým cukrem. Palačinky budou chutnat skvěle také s ovocem, javorovým sirupem, čokoládovou polevou nebo šlehačkou.

Zdroj: https://momsdish.com/recipe/177/cottage-cheese-pancakes
.

Doporučené články