Léčivý lektvar, který vyžene nemoc z těla a nakopne imunitu: funguje lépe než drahé léky

Nemoc většinou přijde tehdy, když ji nejméně čekáme, nebo tehdy, když se nám to nejméně hodí. Díky babským radám se však dokážete postavit na nohy mnohdy hned po jednom dni. Jeden z těchto babských receptů představuje léčivý koktejl, který potlačí jakékoli nachlazení nebo infekci.

Léčivé složky

Tento léčivý koktejl obsahuje pouze 4 složky, ale všechny jsou léty osvědčené. Výhodou tohoto receptu je, že složky nepodstupují tepelnou úpravu ani se nepoužívá alkohol. Alkohol se často využívá při přípravě domácích tinktur nebo infuzí. V tomto případě jsou ingredience čerstvé a v syrovém stavu.

Doporučený článek:  Rostlinné mléko z brambor dodá vitamíny a má málo kalorií

Po tomto nápoji byste měli sáhnout, když začínáte cítit příznaky jako slabost, zimnici, bolesti svalů, bolest na hrudi a kašel, ucpaný nos a dutiny, bolest hlavy a horečku. Pomůže i v případě škrábání krku, chrapotu, bolesti v krku, zánětu spojivek, vodnatých očí, otupělosti chuti a vůně. Při přípravě tohoto nápoje použijte pouze místní a čerstvé potraviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava zázračného koktejlu

Na jednodenní léčivý koktejl budete potřebovat 4–5 cm oloupaného čerstvého kořene zázvoru – je důležité, aby byl čerstvý a šťavnatý. Tehdy jsou účinky tohoto kořene nejvíce léčivé. Dále budete potřebovat dva očištěné citróny, dávejte si pozor, aby při čištění neztratily mnoho šťávy. Abyste vyrovnali chutě, budete potřebovat 4 polévkové lžíce přírodního medu. Nejlepší je zvolit si med manuka nebo zlatobýlový med. Tyto medy mají nejlepší antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti.

Doporučený článek:  Jablka se neztratí ve sladkých dezertech, vyniknou také k masu

Všechny tyto ingredience zalijte 250 ml minerální filtrované vody. Namísto části vody můžete použít lisovanou jablečnou šťávu, vláknina v ní obsažená dodatečně posílí střevní bakteriální flóru a stimuluje imunitní systém. Všechny ingredience mixujte několik minut při nejvyšších otáčkách. Směs pijte již při prvních příznacích nemoci. Připravujte ale vždy jen přesnou dávku, neboť nápoj se nesmí skladovat v chladničce.

Zdroj: https://www.munchkintime.com/ginger-lemon-honey-syrup-recipe-natural-immune-booster/
.

Doporučené články