Cukr najde praktické využití. Zbaví domov hmyzu a rozzáří naše prádlo

Cukr jako takový není ta nejlepší potravina pro naše zdraví. A to bez ohledu na to, zda si kávu nebo třeba čaj sladíte cukrem bílým, třtinovým, nebo třeba medem. Jeho záměrné konzumace bychom se měli vyvarovat, už jen proto, že na nás tak trochu skrytě číhá v mnoha potravinách a všech slazených nápojích. Klasický cukr bychom tak v našem jídelníčku měli pokud možno nahradit třeba sladkým ovocem. Tenhle článek se nicméně nezaměřuje na konzumaci cukru nebo jeho zdravějších alternativ, ale na různá další využití, která tenhle sladký prášek v domácnosti může mít.

Doporučený článek:  Nadýmání po fazolích už nebude problém. Pomůže bobkový list nebo jiné koření

Pastička na hmyz

Ať už se doma potýkáte s mravenci, štěnicemi, šváby, nebo jiným podobným hmyzem, vaše potíže může vyřešit agresivní chemie. Anebo trocha cukru, ze kterého snadno uděláte jed, který je pro člověka stoprocentně zdravotně nezávadný. Stačí v jedné polévkové lžíci moučkového cukru důkladně rozmíchat kávovou lžičku jedlé sody. Směs pak nasypte na místa, kde se hmyzí vetřelci běžně pohybují. Sladká chuť je naláká, jedlá soda je pak zlikviduje.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňovač skvrn

Cukr vám může pomoci také od skvrn na kobercích, ubrusech nebo jiných podobných textiliích. Na špinavé místo nasypte tenkou vrstvičku cukru a zlehka ho pokropte teplou vodou z rozprašovače. Cukrovou směs nechte hodinu až dvě působit a pak špinavou textilii vyperte, pokud je to možné. Koberec nejprve pořádně vysajte a pak důkladně vydrhněte mýdlovou vodou a nechte vyschnout.

Doporučený článek:  Se zápachem z úst pomohou bylinky a správná ústní hygiena

Prací prostředek

Cukr také pomůže rozjasnit barvy vašeho prádla. Stačí nastavit pračku na máchání, naplnit ji asi na polovinu doporučené kapacity a do dávkovače nasypat namísto klasického pracího prášku trochu cukru. Po vyprání, respektive vymáchání, bude prádlo vypadat jako nové. Jen je třeba ho pak znovu vyprat na běžný program, aby nebylo sladké a nelákalo na svou vůni včely, vosy nebo jiný létavý hmyz.

Zdroj: https://www.today.com/home/household-uses-sugar-i554737
.

Doporučené články