„Tahle jídla svým dětem nikdy nekoupím, navíc za takovou cenu,“ křičela návštěvnice dětského koutku

Mohou se pobavit, ale zároveň si zadělat na pořádné zdravotní obtíže. To, co je dětem servírováno v dětských koutcích, totiž překračuje všechny meze. Strávit podobná jídla by měl problém i dospělý člověk, natož děti. Pro mnohé rodiče je ale podobné stravování patrně standard. Tak to vidí naše čtenářka Klára, která se svými dvěma ratolestmi navštívila dětský koutek. V redakci víme který, ale jeho jméno zveřejňovat nebudeme. Víme, že podobná situace je na mnoha jiných místech.

Skvělé vyžití pro děti

Když je hezky, vyrazíme ven. Ale když prší, fouká vítr a jsou nízké teploty, hledáme nějakou indoor zábavu. Ideálně dětské koutky. Možností pro vyžití dětí je zde mnoho, moji potomci se zabaví na dlouhé hodiny. Během blbnutí na atrakcích pochopitelně přijde chvíle, kdy začnou mít hlad. A to je kámen úrazu. Zatímco k výbavě samotných fun parků jako takových nemám výhrady, když jde o nabídku jídla, je mi až do breku.

Doporučený článek:  Asafoetida nahradí česnek nebo cibuli a vynikne v orientální kuchyni

Nic pro moje děti

Nejdříve přečtu nabídku a potom se podívám na cenu. A jsem v šoku. Tyhle šlichty, navíc za přemrštěné ceny, svým dětem rozhodně kupovat nebudu. Ne že bych měla hluboko do kapsy, ale dávat peníze za nezdravé polotovary, to opravdu ne. Kam se poděla klasická, normální, běžná jídla? To místní občerstvení neumí vařit bez fritézy?

Zdroj obrázku: Freepik

Cesta k žaludečním problémům

Jen namátkou zmíním pár jídel. Smažené kuřecí stripsy, smažené hranolky, smažené kuřecí/rybí nugety, smažený sýr… Kdybych se chtěla vyhnout jídlu, které plave v litrech oleje, můžu svým dětem dopřát další vrchol gastronomie, jako je párek v rohlíku, grilovaná klobása nebo utopenec… Tohle je z mého pohledu nabídka restaurací čtvrté cenové skupiny, a ne gastronomie pro děti.

Doporučený článek:  Svařené víno příjemně zahřeje, příznivě působí také na zdraví

Radši svoje

Najít zábavné parky pro děti, kde vaří i tak nějak normálně, klasicky, tradičně, chutně a víceméně zdravě, je hrozně těžké. Není v mém zájmu smažené a nezdravé věci servírovat svým dětem. Radši jim udělám svačinu doma a poté se najíme cestou zpět, v normální slušné restauraci. Ale jak vidím, tenhle problém mám asi jenom já, protože ostatní děti se těmi smaženými blivajzy, které jim koupí rodiče, ládují až k prasknutí. Je to snad normální a jsem divná já?

Doporučený článek:  Špička banánů stále budí obavy, protože lidé věří mýtům. Nebezpečného parazita do těla nikdo dostat nechce

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Kláry S., redakčně zkráceno a upraveno, https://www.toboga.cz/praha/jidelni-listek, https://www.robinsonjihlava.cz/restaurace/denni-menu, https://www.toboga.cz/hradec/jidelni-listek, https://www.sikland.cz/dovolena-ubytovani/restaurace-obcerstveni/, https://ispop.sh12w3.esports.cz/data/editor/store/20230307/135828_bce0_Kopie-souboru-majland-jidelni-napojovy-listek-cz.pdf, https://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/nocnik-detske-menu-a-koutek-matky-kontroluji-988a.html, https://www.khslbc.cz/zdravotni-obtize-po-konzumaci-potravin-co-mam-delat/, https://www.bezhladoveni.cz/proc-jsou-smazena-jidla-tak-nebezpecna/

.

Doporučené články