Domácí tablety do myčky jsou levné, využít je lze nejen na nádobí

Myčky nádobí jsou pohodlným zařízením pro mytí nádobí, ale mycí prostředky a tablety mohou být drahé a škodlivé pro životní prostředí. Jedním z řešení je vyrobit si vlastní tablety do myčky. Nejen že jsou cenově výhodné, ale jsou také přirozenou alternativou komerčních výrobků. Zde je návod, jak je vyrobit, a další použití, o kterých jste možná nevěděli.

Jak na výrobu domácích tablet do myčky

Ingredience: 1 šálek jedlé sody, 1 šálek boraxu, 1/4 šálku epsomské soli, 1/4 šálku kyseliny citronové, 1/4 šálku soli, 15–20 kapek esenciálního oleje (volitelně), forma na led nebo silikonová forma.

Doporučený článek:  Domácí protlak se hodí do nespočtu oblíbených receptů

Instrukce:

  1. Ve velké míse smíchejte jedlou sodu, borax, epsomskou sůl, kyselinu citronovou a sůl. Důkladně promíchejte, dokud se vše dobře nespojí.
  2. Pokud dáváte přednost vonným tabletám do myčky, přidejte do suché směsi 15–20 kapek oblíbeného esenciálního oleje.
  3. Ke směsi za stálého míchání pomalu přidávejte vodu, dokud nevznikne hustá pasta. Dávejte pozor, abyste nepřidali příliš mnoho vody, protože to ovlivní schopnost tablet rozpustit se v myčce.
  4. Lžící naplňte formy na led nebo silikonové formy směsí a pevně přitlačte, aby byla každá tableta nahuštěná a pevná.
  5. Nechte směs zaschnout přes noc nebo do úplného ztuhnutí.
  6. Jakmile jsou tablety suché, vyjměte je z formy a uložte je do vzduchotěsné nádoby.
Doporučený článek:  Sladká snídaně plná vlákniny, vitamínů a antioxidantů: banánový chlebíček zachutná celé rodině
Zdroj obrázku: Freepik

Další možná použití

Domácí tablety do myčky mají kromě čištění nádobí i další využití, o kterých jste možná ani neuvažovali. Zde je několik z nich:

  • Čistič záchodů: Vhoďte jednu nebo dvě tablety do záchodové mísy a nechte několik minut šumět, než vydrhnete záchodovou štětkou. Složení tablet pomůže odstranit skvrny a osvěžit záchodovou mísu.
  • Čistič koberců: Tablety rozdrťte na prášek a posypte jimi koberec. Před vysáváním je nechte 15–20 minut působit. Rozdrcené tablety odstraní skvrny a pachy z koberce.
  • Čistič dřezu: Rozpusťte jednu nebo dvě tablety v horké vodě a roztok použijte k čištění dřezu.
  • Čistič odpadu: Vhoďte jednu nebo dvě tablety do odpadu a zalijte je horkou vodou. Tablety pomohou osvěžit odpad a odstranit veškeré usazeniny.
Zdroj: https://www.ky3.com/2022/12/12/queen-clean-homemade-dishwasher-detergent-tabs/
.

Doporučené články