Šťavnaté řízky s křupavou kůrkou si získají každého. K jejich dokonalosti stačí jediná ingredience navíc

Křupavý obal ze strouhanky vypadá mimořádně chutně, ale může se stát, že po chvíli začne z masa padat. Máte-li takový problém, sáhněte po ověřených babiččiných radách, které navždy změní chuť vašich řízků. Jediné, co vám stačí, je přidání jedné přísady do vajíčka a strouhanky.

Šťavnaté a křupavé zároveň

Šťavnaté maso v křupavé strouhance je to jídlo, při kterém se všem sbíhají sliny v ústech. Často se ovšem stane, že strouhanka se nalepí na maso, a to může zhoršovat vizuální efekt. Neovlivňuje konečnou chuť jídla, ale může narušit první dojem. Jedním z nejdůležitějších pravidel při přípravě vepřových řízků je obalení do strouhanky téměř okamžitě předtím, než je vložíme do pánve.

Doporučený článek:  Tři podzimní recepty, kde hlavní roli hrají brambory

Pokud obalené řízky odložíme někde na bok na dlouhou dobu, můžeme si být téměř jistí, že strouhanka začne z masa opadávat. Kromě toho byste neměli obalovat vlhké maso. Před přípravou jej důkladně osušte v papírové utěrce. Důležitým faktorem je, aby všechny suroviny měly co nejvyšší kvalitu. Jak jsme zmiňovali výše, nejdůležitějším faktorem pro křupavost obalovaných řízků je čas přípravy. Po obalení masa ho hned začněte smažit a nenechte ho stát, strouhanka navlhne a ztratí tak křupavost.

Doporučený článek:  Mikrovlnnou troubu vyčistí šetrně a účinně přírodní prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Teplota tuku

Klíčovým faktorem je horký tuk. Nikdy nevkládejte obalené maso do studeného oleje. To skončí rychlým opadáním strouhanky z masa. Jednou z ověřených babiččiných rad je použití trochy oleje a soli při přípravě obalovaných řízků. Takže kromě klasické strouhanky a vajíčka si připravte také tyto suroviny.

Vejce rozšlehejte s trochou soli a v tomto bodě přidejte trochu oleje. Také stojí za to zvolit smíchání pšeničné mouky s bramborovou moukou v poměru 1 : 1. Podobná změna navždy vyřeší problém s padající strouhankou. Takto si budete moci vychutnat své obalované maso vždy křupavé a zároveň zevnitř šťavnaté.

Zdroj: https://www.bonappetit.com/test-kitchen/common-mistakes/article/breading-cutlet-common-mistakes
.

Doporučené články