Spolu s přírodou se s teplem probouzí i její méně oblíbené části v podobě mšic. Tito malí parazité s oblibou napadají jak venkovní, tak pokojové rostliny. V bezpečí před nimi nejsou tudíž ani květináče, ani zahrádky. Boj proti nim může být také navíc pěkně zdlouhavý, a pro rostliny dokonce fatální. Mšice pijí jejich mízu a odebírají jim tak živiny. A co víc, v zahradě se dokonce nachází i organismy, které mšicím pomáhají. Jak proti tomuto problému bojovat? Budete se divit, ale postačí vám klasické mléko ze supermarketu.
Účinné prostředky proti mšicím, které v boji pomohou
Jak již bylo řečeno, boj proti mšicím je zdlouhavý. Je ale třeba ho vykonat do konce, jelikož se tito tvorové rychle množí a všechna vaše práce by tak mohla rychle přijít vniveč. Různé hobbymarkety či klasické obchody nabízejí řadu prostředků, které by s tímto problémem měly pomoct. Jsou však plné silných chemikálií, které mohou rostliny ještě více oslabit. A co víc, přijdou většinou hodně draho. V tomto případě je tedy vhodné přejít k domácím receptům, které používají levné suroviny z běžného obchodu. Mezi často používané suroviny proti mšicím patří například ocet, jedlá soda nebo již zmíněné mléko.
Jak mléko proti mšicím použít
Použití mléka proti mšicím je poměrně jednoduché, i tak je ale třeba dodržovat pár zásad. V prvé řadě se připravte na to, že mléko by mohlo přilákat jiný hmyz, který může pro mšice sloužit jako potrava. Aby postřik co nejlépe fungoval, zbavte se prvně všeho nechtěného plevele. Mohl by sloužit jako další vhodný prostor pro život a množení mšic. Také zlikvidujte co největší množství mravenců v okolí. Ti totiž s mšicemi žijí v symbióze. Poté použijte klidně čerstvé, odtučněné mléko, které aplikujte postřikovačem. Tuto metodu neopakujte každý den, ale dodržujte v aplikaci určitou pravidelnost.
Zdroj: https://www.ilonasgarden.com/milk-aphid-control/