Správné nastavení zásuvky v myčce zajistí, že nádobí bude vždy suché

Jak docílit čistého a lesklého nádobí po vytažení z myčky? Na talířích a sklenicích se už nebude usazovat voda. Vyhnete se tak nevzhledným skvrnám na nádobí. Stačí na to jeden trik.

Mokré nejen nádobí

Používaní myčky je velmi pohodlné a navíc šetří čas, vodu a peníze. Může se stát, že talíře, sklenice a příbory jsou po dokončení programu sice čisté, ale matné a velmi mokré. Hromadění vody na nádobí může být zapříčiněno tím, že voda z horních polic stéká na nádobí v zásuvkách pod nimi, když se nejprve vytáhne zásuvka vrchní. Občas jsou mokré dokonce i obklady, nábytek nebo podlaha. Tomuto problému lze zabránit tak, že po skončení programu nejprve vytáhnete nádobí ze spodní zásuvky. Existuje ale ještě i jiné, lepší řešení.

Doporučený článek:  Zbavit hrnečky tmavých skvrn nemusí být těžké. Přímo v kuchyni najdeme rychlou pomoc
Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchý trik pro suché nádobí

Abyste zajistili pokaždé dokonale čisté a suché nádobí, stačí použít jeden základní trik, který nalezne uplatnění i u dalších přístrojů.

Zkontrolujte, zda má horní zásuvka na stranách přídavná kolečka pro nastavení výšky a tato nejsou k ničemu připojena. Pokud ano, vyprázdněte celou myčku a úplně vytáhněte horní zásuvku. Opatrně ji nadzvedněte nahoru, držte za přední část a mělo by se uvolnit přední kolečko. Poté zásuvku držte a ještě vytáhněte, dokud nebude první kolečko na konci lišty. Následně kolečka úplně uvolněte z lišty. Nakonec postupně horní zásuvku nasuňte zpět a horní kolečko dejte na lištu. Zasouvejte zásuvku až do okamžiku, než druhé kolečko narazí na lištu. Jako poslední se ujistěte, že je zásuvka správně upevněna, celá kostra by měla být stabilní.

Doporučený článek:  Čerstvost chleba prodlouží správné skladování a několik kostek cukru

Díky této jednoduché úpravě už po nádobí nebude stékat voda a vy tak nebudete mít zbytečnou práci navíc s utíráním a leštěním.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/dishwasher-dishes-drying-hack/
.

Doporučené články