Na čištění toalety lze použít kvasnice, jedlou sodu nebo kyselinu citronovou

Pravidelný úklid domácnosti je nezbytný, přestože není pro každého tou nejpříjemnější činností. Když se mu ale věnujeme v určitý čas a všechny věci mají své místo, nemusí být úklid takovým postrachem. Obvykle k němu potřebujeme čisticí prostředky, které si koupíme v drogerii. Někdy nám ale postačí to, co najdeme doma. Bude to stejně účinné a navíc levnější. Co například použít na čištění toalety?

Kvasnice nejen do pečiva

Nemáte-li zrovna doma speciální čisticí prostředek na toaletu, nemusíte propadat beznaději. Umyjete ji i s tím, co třeba najdete v ledničce. Uvnitř záchodové mísy se zpravidla tvoří bakterie, což se projeví nepříjemným zápachem. Zbavíte se jich obyčejným kváskem, který si připravíte z kvasnic.

Doporučený článek:  Květák je ideálním doplňkem letního menu. S našimi triky si ho zamilují i děti

Převaříte půl sklenice vody, a jakmile vychladne, rozpustíte v ní lžičku suchého droždí. Pečlivě rozmícháte a směs nalijete do záchodové mísy, a to nejlépe večer. Necháte do rána působit. Pak stačí jen spláchnout a toaleta bude čistá.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na vodní kámen

Na stěnách záchodové mísy se velmi často usazuje vodní kámen. Na ten vám pomůže ocet a jedlá soda, které můžete do toalety dát. Vytvoří pěnu, kterou necháte působit alespoň půl hodiny. Ta by měla vodní kámen rozpustit. Metodu lze několikrát opakovat, abyste docílili zářivě čisté záchodové mísy.

Doporučený článek:  Čerstvost vejce ověří malý test, mnohé prozradí také vůně a barva

Kyselina citronová

Kromě octa a jedlé sody na vodní kámen dobře působí také kyselina citronová. Nasypete ji do záchodové mísy a necháte opět působit aspoň třicet minut, klidně i déle. Protože se jedná o kyselinu, vodní kámen se pod jejím účinkem rozpustí. Tento způsob je osvědčený a poměrně finančně nenáročný, přitom stejně účinný jako kupované čisticí prostředky.

Kdo tedy myslí ekonomicky a ekologicky, bude mít doma v zásobě jak ocet a jedlou sodu, tak i kyselinu citronovou. S nimi je totiž možné čistit nejen záchod, ale prakticky celou koupelnu. Pomohou i s ucpaným odpadem.

Zdroj: https://mastermaid.ca/best-ways-to-clean-toilet-without-harsh-chemicals/
.

Doporučené články