Čištění trouby pomocí jedlé sody a octa: všechny skvrny zmizí

Čištění trouby může být náročný a nepříjemný úkol, ale je to nezbytné pro zajištění jejího správného fungování. Pokud hledáte přirozený a účinný způsob čištění trouby bez použití agresivních chemikálií, jste na správném místě. V tomto článku se podíváme na to, jak čistit troubu pomocí přírodních surovin, které pravděpodobně již máte ve své kuchyni.

Jak troubu dokonale vyčistit

Než začnete troubu čistit, je důležité z vnitřku trouby odstranit rošty trouby a veškeré zbytky jídla. Vyjměte rošty a dejte je stranou do umyvadla nebo vany naplněné teplou vodou a prostředkem na nádobí. Potom pomocí vlhkého hadříku nebo papírové utěrky otřete z vnitřku trouby veškeré uvolněné nečistoty, včetně drobků, kousků jídla a jakýchkoli jiných uvolněných nečistot.

Doporučený článek:  Žížaly urychlí rozklad organického odpadu a tvorbu kompostu
Zdroj obrázku: Freepik

Pro výrobu přírodního domácího čističe budete potřebovat jedlou sodu, ocet a vodu. Začněte smícháním jednoho šálku jedlé sody s dostatečným množstvím vody, abyste vytvořili hustou pastu. Rozetřete pastu po celém vnitřku trouby a ujistěte se, že pokryjete všechna místa s nahromaděnou špínou nebo skvrnami. Dále smíchejte jeden šálek octa s jedním šálkem horké vody a směs nalijte do lahve s rozstřikovačem. Směs důkladně nastříkejte na pastu z jedlé sody. Uvidíte, jak směs začne pěnit a bublat díky reakci kyselého octa se zásaditou jedlou sodou. Nechte směs v troubě působit alespoň 30 minut nebo déle v případě odolnějších skvrn a špíny.

Doporučený článek:  Vodní kámen jednou dostihne každou konvici. Naštěstí existuje extrémně rychlý způsob, jak se ho zbavit

Následně pomocí vlhkého hadříku nebo houbičky setřete směs jedlé sody a octa spolu s uvolněnou špínou. Možná budete muset v některých oblastech drhnout trochu silněji, abyste odstranili odolnější skvrny. Nakonec vnitřní povrchy trouby otřete čistým vlhkým hadříkem nebo houbičkou a poté důkladně osušte.

Nezapomeňte na rošty a vnějšek trouby

Po vyčištění trouby je čas vyčistit rošty trouby. Vyjměte je z umyvadla nebo vany, kde byly namočené, a poté je vydrhněte kartáčem nebo houbičkou, abyste odstranili zbývající špínu nebo nečistoty. Opláchněte stojany čistou vodou a poté je osušte čistým ručníkem. Nezapomeňte ani na vnějšek trouby, kde si také poradíte s roztokem octa či pastou z jedlé sody. Zaměřte se především na knoflíky a místa pod nimi, které vyčistíte třeba pomocí kartáčku na zuby.

Zdroj: https://www.armandhammer.com/articles/clean-oven
.

Doporučené články