Samoživitelka Lenka: Kuřecí jsme z jídelníčku vyřadili. S dětmi si místo něj dopřáváme dražší hovězí

Uvařit s omezeným rozpočtem není nic jednoduchého. Stále je potřeba počítat, co a za kolik nakoupit. Tak, aby vzniklo chutné jídlo a zároveň peníze vystačily až do konce měsíce. Zná to i samoživitelka Lenka, která se na naši redakci obrátila se svými zkušenostmi s nákupem surovin. Právě ona, stejně jako spousta jiných maminek, zjišťuje, jak se ceny v obchodech mění.

Levná masa na pultech

Děti potřebují maso. Naštěstí se v supermarketech stále dají pořídit cenově dostupné druhy. Když jako já hlídáte akce, můžete bez potíží nakoupit vepřovou kotletu, krkovici nebo kýtu v cenách kolem stokoruny za kilogram. Jde o hodně slušnou cenu, a tak je o pestrý a výživný jídelníček pro děti postaráno.

Doporučený článek:  Třešně milují děti i dospělí. Málokdo přitom tuší, že jsou vynikající nejen šťavnaté plody

Donedávna se v podobných cenových hladinách pohybovalo také maso kuřecí. Konkrétně prsní řízky bez kosti, které se v dobré akci opravdu daly pořídit v cenách taktéž kolem stokoruny. Teď je tomu ale jinak. I když pravidelně hlídám slevové akce u nás v supermarketech, jenom těžko se dostanu na tak skvělé ceny, jako byly dříve.

Zdroj obrázku: Freepik

Kuřecí, nebo hovězí?

Kvůli cenám jsme kuřecí z jídelníčku zcela vyřadili, protože platit mimo akci přes 200 Kč, v akci kolem 160 Kč za kilogram je finančně neudržitelné. Právě stoupající cena kuřecího mě donutila hledat náhradu. A paradoxně jsem ji našla v segmentu, kterému jsem se dlouho vyhýbala.

Doporučený článek:  Zázrak mezi oleji: lněný olej prokazatelně napomáhá při léčbě rakoviny a předchází předčasné smrti

Minulý týden se mi povedlo najít ve známém německém řetězci s logem „K“ akci, která mi doslova vyrazila dech. Hovězí hrudí za 174,90 Kč, které konkurovalo taktéž akčnímu kuřecímu za 159,90 Kč. Měla jsem jasno. Dát pouze o 15 Kč navíc na kile se mi vyplatilo a sobě i dětem jsem po dlouhé době mohla dopřát kousek hovězího.

Budeme pokračovat

Jestli budou ceny podobné i v budoucnu, jsem si jistá, že kuřecí už kupovat nebudeme. Rozdíl mezi hovězím, které bylo vždy tak trochu exkluzivnějším masem, je tak malý, že raději dětem dopřeji to. Těch pár desítek korun na kilu nás nezruinuje a konečně si trochu dopřejeme.

Doporučený článek:  Spálené okraje na pizze nejsou podle odborníků nijak škodlivé

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenářky Lenky K., redakčně zkráceno a upraveno.

.

Doporučené články