Jídlo pro chudé, které dnes patří mezi nejoblíbenější pokrmy

V historii existovala řada jídel, která byla určena především pro chudé, jelikož si tito lidé nemohli dovolit nic lepšího. Překvapivě se však mnoho z těchto surovin a pokrmů dnes objevuje i na prestižních restauračních menu a považuje se za opravdové gastronomické lahůdky. Dnes se podíváme na tři konkrétní pokrmy, které se těší extrémní popularitě, ačkoli v minulosti byly vnímány spíše jako jídlo pro chudinu.

Dýňová polévka

Dýňová polévka vždy patřila mezi jídla, která byla považována za prostá a bezvýrazná. Nicméně vina nespočívá v samotné dýni, ale spíše v receptech, které se používaly. Dnes však můžete snadno připravit vynikající dýňovou polévku s přídavkem kokosového mléka, smetany, zázvoru a exotických koření, které jí propůjčují tu správnou chuťovou výraznost. Garantujeme, že si zamilujete tuto dýňovou polévku, a co je neuvěřitelné, k její přípravě téměř nepotřebujete žádné složité suroviny.

Doporučený článek:  Při nakládání zelí je klíčem správné množství soli
Zdroj obrázku: Freepik

Noky

Noky, známé také pod italským názvem gnocchi, se tradičně vyrábějí z brambor a dříve byly považovány za velmi levné jídlo určené pro chudé. Brambory byly vždy cenově a snadno dostupné. Dnes se gnocchi staly velmi populární pochoutkou a najdete je téměř na každém jídelním lístku italských restaurací v Čechách. Podávají se s různými omáčkami nebo špenátem. Překvapivě si je můžete také jednoduše připravit doma nebo je zakoupit v běžných potravinách.

Chléb se sádlem

Chléb se sádlem se v posledních letech stal velmi oblíbeným pokrmem, který se objevuje nejen na venkovských stolech, ale také na svatbách a při jiných slavnostních událostech. Můžete si ho zakoupit v obchodech, ale také na farmách a trzích, nebo si ho dokonce vyrobit sami doma, pokud máte možnost získat sádlo z vlastní produkce. Chuť sádla je nejlepší doplněná plátkem kyselé okurky a investice do domácího sádla se rozhodně vyplatí. Má zcela odlišnou chuť, texturu a přináší i zdravotní přínosy, které jiné sádlo nemá.

Zdroj: https://www.budgetbytes.com/cheap-and-easy-family-dinners/
.

Doporučené články