Bramborový salát vydrží déle čerstvý díky uskladnění v lednici, vložit lze i do mrazáku

Zeleninový salát je nesporným králem sváteční hostiny. Můžete experimentovat s různými recepty na občerstvení, ale právě on se vrací s oblíbenou chutí. Podívejte se, jaké chyby zkrátí životnost tohoto lahodného jídla. Příliš dlouhá doba skladování nemusí vždy dopadnout dobře.

Délka uskladnění

Zeleninový salát obsahuje produkty, které ocení většina gurmánů a jsou snadno dostupné a levné. Toto jídlo si tak můžeme užívat o svátcích a jiných rodinných oslavách. Zatímco brambory, mrkev, petržel, celer nebo konzervovaný hrášek nevyvolávají žádné pochybnosti, objevují se v jeho složení i přísady, kvůli kterým se zeleninový salát rychleji kazí.

Doporučený článek:  Čištění dřezu usnadní obyčejný rostlinný olej

Řeč je především o majonéze a vařených vajíčkách. Pokud do salátu přidáváte jablko nebo cibuli, také ty urychlují proces kažení celého jídla. V této podobě je zeleninový salát vhodný jen dva dny od přípravy. Během této doby musí být určitě v chladničce, a to při teplotě 3 až 5 stupňů. Pokud nebude salát takto uskladněn, ztrácí chuť, ale také může způsobit otravu.

Zdroj obrázku: Freepik

Mražení salátu

Pokud čekáte spoustu lidí, můžete jednoduše zamrazit určitou část salátu a díky tomu prodloužit jeho čerstvost o několik týdnů. Pokuste se vložit zeleninu do mrazničky hned po uvaření a zkuste dopředu posoudit množství porcí. Salát lze zamrazit samozřejmě pouze bez majonézy. Tato složka netoleruje nízkou teplotu.

Doporučený článek:  Při vaření na elektrickém sporáku jde ušetřit zajímavou částku. Stačí pamatovat na několik pravidel

Stejně jako vejce, nakládané okurky a cibule. Stačí tedy jednoduše zamrazit směs mrkve, petržele, celeru, brambor a hrachu. Když budete potřebovat další várku salátu, jednoduše vyjměte mraženou zeleninu z mrazáku a přidejte jen potraviny, které nemůžete zamrazit. Takto budete mít zeleninový salát připravený za velmi krátkou chvíli, protože si ušetříte čas se zdlouhavým vařením zeleniny.

Zdroj: https://www.tipsbulletin.com/how-long-does-potato-salad-last/
.

Doporučené články