Sleď namočený ve speciálním nálevu získá neobyčejnou chuť a bezkonkurenční jemnost

Sleď dokáže být skutečnou pochoutkou a často se objevuje i na svátečním stole. Abychom však potěšili chuťové pohárky lahodnou a křehkou chutí, musíme ho nejprve speciálně upravit. Jediné, co budete potřebovat, je rybu správně namočit.

Namáčení sledě

Sleď se často marinuje v octě nebo oleji, s cibulí nebo bez. Můžeme dokonce vyzkoušet různé způsoby podávání. Můžeme jej volit jako předkrm, salátovou přísadu, smaženého nebo v pomazánce. Skutečná výzva však může nastat, když chceme sledě podávat jako hlavní chod. Díky namočení sleď ztrácí nepříjemné aroma a chuť a zároveň se z ryby dostane přebytečná konzervační sůl.

Doporučený článek:  Maso v supermarketu bylo dražší, než v letáku. Vedoucí prodejny mi vysvětlil, že je to má chyba. Že mám lépe číst

Díky těmto výhodám je určitě lepší sledě namáčet před přípravou. Nenamočený sleď může mít nepříjemnou chuť, protože bude obsahovat i přebytečné látky, které se do ryby dostaly během různých procesů. Výběr tekutiny, do které budete sledě namáčet, je jen na vás a vašich preferencích, výběr je každopádně velký.

Zdroj obrázku: Freepik

Mléko a voda

Sleď by měl být v tekutině ponořený alespoň 12–18 hodin. Tradičně se ryby namáčejí v mléce nebo ve vodě. Tentokrát však můžete zkusit další, pro někoho určitě revoluční metodu. Sledě budou díky tomu nejen chutné, ale jejich maso bude křehké jako nikdy předtím. Během svátečních příprav zkuste sáhnout po pivu. Může se to zdát překvapivé, ale určitě tohoto pokusu nebudete litovat.

Doporučený článek:  Tvrdnutí masa během vaření zabrání marináda, klíčový je také dostatek času

Sleď namočený v této zlaté tekutině potěší každého milovníka ryb svojí netradiční chutí. Proces není vůbec náročný. Nejdříve jemně povařte litr nebo dva litry piva se solí, pepřem a bobkovým listem. Nalijte vychladlou infuzi na sledě umístěného v nádobě. Celou nádobu pevně uzavřete a nechte stát v chladničce. Takto připravené sledě už můžete připravit podle svých preferencí.

Zdroj: https://eatsmarter.com/recipes/herring-marinated-in-beer
.

Doporučené články