V autech se začaly objevovat plechy s ovocem. Zkušené hospodyňky díky tomu šetří elektřinu

Lidé mohou mít v autech různé věci. Setkat se ale s tím, že by v něm někdo měl plechy s nakrájeným ovocem, to je vcelku raritní věc. Přesto reálná. Pokud na parkovištích uvidíte auto, které má uvnitř svého interiéru vyskládané pečicí plechy plné ovoce, nepozastavujte se nad tím. Jde o netradiční metodu sušení ovoce.

Nápad chytrých hospodyněk

Sušené ovoce je chutné a v případě koupě v obchodě celkem drahé. Řada lidí se proto rozhodne nasušit si ovoce svépomocí. Využít k tomu lze sušičku potravin, ale třeba také troubu. Oba domácí spotřebiče ale spotřebovávají elektřinu. Její cena nyní stoupá, a tak mnozí hledají řešení, jak ušetřit a nevzdat se oblíbeného pokrmu.

Doporučený článek:  Tradiční české sýry jsou dokonalé pro spojení s podzimními chutěmi

Pomůže síla slunce

Ovoce lze usušit i zcela zdarma díky síle, kterou má slunce. Jeho paprsky dokážou vzduch i předměty výrazně ohřát. A to zcela zdarma. Kdo někdy nastupoval do auta, které stálo celé odpoledne na slunci na parkovišti, přesně ví, o čem mluvíme. A právě sílu slunce v kombinaci s autem lze využít k sušení ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Na plechy do auta

Jak na to? Překvapivě jednoduše. Oblíbené ovoce stačí nakrájet na obvyklé kousky a vložit na pečicí plech. Buď pokrytý pečicím papírem, nebo mřížkou, či síťkou. Takto připravené plechy s ovocem stačí zanést ráno do auta. A vyložit je na místa, kam svítí slunce. Může se jednat třeba o palubní desku pod čelním sklem nebo také zadní plato kufru, kam slunce také svítí.

Doporučený článek:  Na tvaru těstovin záleží, každý se hodí k jinému pokrmu. Zůstávat nemusíme ani u klasiky

Zaparkujte na správném místě

Nyní už stačí jediné, zaparkovat na tom správném místě. Tam, kde na vaše auto bude po celý den svítit slunce. To zcela zdarma vytvoří takovou teplotu, díky které se ovoce snadno vysuší. V tomto postupu dále nezapomínejte mírně otevřít okénka, ať zajistíte lepší proudění vzduchu a nedochází k hromadění vlhkosti.

Benefit na závěr

Sušení ovoce v autě povede také k tomu, že se interiér auta skvěle provoní přírodními vůněmi. Může to mít ale i svá negativa, proto v něm nesušte nic, co vám tolik nevoní – třeba houby. U nich raději volte klasickou metodu.

Zdroj: https://www.littleecofootprints.com/2011/02/drying-dehydrating-food-fruit-car.html

 

Doporučený článek:  Černý česnek překvapí svou barvou i netypickou chutí a především výjimečným složením
.

Doporučené články