Tvrdá voda je předpokladem ke vzniku vodního kamene. Nikdo nechce mít vodní kámen. Nejenže kazí estetický dojem, ale také může působit potíže, pokud je vrstva dostatečně silná. Silné usazeniny mohou kohoutky dokonce ucpat. Dobrá zpráva je, že i silnou vrstvu lze odstranit. Pojďme se tedy podívat, co pomůže na silné usazeniny.
Používejte pouze doporučené prostředky
Boj s vodním kamenem může být velice nepříjemný, pokud situace zajde příliš daleko. Z nedostatku informací, stresu a dalších důvodů se může stát, že uděláme hloupost. Hloupostí je třeba použití čističe toalet, který je sice účinný, ale může poškodit kohoutky. Opravdu raději zvolte doporučené možnosti nebo vyzkoušejte osvědčené domácí prostředky.
Z tohoto důvodu je tedy vhodné, abyste četli pořádně příbalové informace nebo hledali na internetu produkty, které lze zakoupit v kamenných obchodech. Finance vám ušetří ocet nebo citron.
Octem k nápravě
Když už se tedy ocitnete v situaci, kdy spatříte vodovodní baterii s vodním kamenem, sáhněte po domácí jistotě. Touto jistotou není nic jiného než právě ocet. Jeho služby jsou neocenitelné a ani jednou nezklamal. Stačí namočit hadřík do octa a očistit celou vodovodní baterii, zejména místa s vodním kamenem. Již po prvním omytí poznáte rozdíl. U odolné vrstvy namočte papírové utěrky octem a zakryjte tato místa. Nechte působit přes noc, aby došlo k maximalizaci účinku. Čištění octem je také skvělou prevencí, i když žádný vodní kámen zatím na baterii nemáte.
Svěží vůně citronu
Ačkoliv je ocet velmi účinný, ne každému je po chuti jeho vůně. Další zbraní vůči vodnímu kameni je citrusové ovoce, starý známý citron. Stačí namočit houbu nebo hadřík do citronové šťávy a následně očistit postižený povrch nebo vytvořte roztok. Na ten budete potřebovat teplou vodu a kyselinu citronovou. V neposlední řadě stojí za zkoušku také přiložení půlky citronu na patřičné místo, aby došlo k rozpuštění vodního kamene.
Zdroj: https://www.mirashowers.co.uk/blog/how