Ucpaný odtok ve dřezu nebo umyvadle pomohou vyčistit domácí metody

Ucpané umyvadlo nebo dřez můžou být velkým bolehlavem, ale existují přírodní prostředky, jak je uvolnit i bez instalatéra. V tomto článku probereme kroky, které můžete podniknout k vyčištění ucpaného dřezu pomocí přírodních prostředků, a jak odpady zprůchodnit, pokud tyto prostředky nestačí.

Přírodní prostředky na ucpaný dřez

  • Jedlá soda a ocet: Jedná se o klasickou metodu čistění dřezu. Začněte tím, že do odpadu nasypete šálek jedlé sody a poté přilijete šálek octa. Před propláchnutím odtoku horkou vodou nechte směs pracovat asi 15 minut.
  • Vařící voda: Vařící voda může často pomoci rozložit jakékoli nahromaděné nečistoty v odtoku dřezu. Jednoduše uvařte velký hrnec vody a postupně ji vylévejte do odpadu. Ujistěte se, že před dalším naléváním dáte vodě čas, aby zapracovala.
  • Sůl a jedlá soda: Smíchejte stejné díly soli a jedlé sody a nalijte směs do odpadu. Nechte několik hodin odstát a poté propláchněte odtok horkou vodou.
  • Zvon: Zvon lze použít k vytlačení ucpaných nečistot z odtoku pomocí podtlaku. Odpad zakryjte vlhkým hadříkem, potom umístěte zvon nad odtok a několikrát zapumpujte nahoru a dolů.
Doporučený článek:  I ten nejlepší guláš zkazí jediná chyba. Oblíbený pokrm pak čeká hořký konec
Zdroj obrázku: Freepik

Když propláchnutí nestačí

Pokud přírodní prostředky nezaberou, může být nutné přijmout razantnější opatření. Prvním krokem je odstranit sifon, což je trubka ve tvaru U pod dřezem, která je navržena tak, aby zachytila nečistoty předtím, než se dostanou do odpadu. Umístěte kbelík pod sifon a pomocí kleští povolte matice na obou stranách. Odstraňte sifon a vyčistěte jej. Znovu ho nainstalujte a pusťte horkou vodu, abyste zjistili, zda bylo ucpání odstraněno.

Pokud je ucpávka hlouběji v odtoku, může být k jejímu odstranění zapotřebí instalatérské pero, což je dlouhý, ohebný kovový kabel, který lze zasunout do odtoku, aby došlo k uvolnění ucpání. Vložte pero do odpadu a otočte rukojetí, abyste jej zatlačili dále do potrubí. Jakmile ucítíte odpor, otočte rukojetí v opačném směru, abyste ucpání prolomili. Odstraňte pero a pusťte horkou vodu, abyste zjistili, zda byla ucpávka odstraněna.

Závěrem lze říci, že ucpané umyvadlo či dřez můžou být frustrujícím problémem, ale k vyřešení problému lze často použít přírodní prostředky a opravy svépomocí. Pokud však tyto metody selžou, může být nutné zavolat instalatéra, aby diagnostikoval a opravil problém.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/how-to-unclog-d-22042
.

Doporučené články