Pravidelná strava v průběhu dne zajistí tělu dostatek energie a důležitých živin

Lidé se neustále ptají, kolikrát denně by měli správně jíst. Odpověď na to není jednoduchá. Většina odborníků doporučuje jíst pětkrát denně, ale není to vhodné pro každého. Existují obecné zásady pro nás všechny, ale každý z nás má úplně jiný organismus a každé tělo potřebuje trochu jiný přístup. Nakonec byste měli poslouchat své tělo a jeho potřeby. Co doporučují odborníci?

Držte se tří hlavních jídel

Většina lidí se musí držet hlavně snídaně, oběda a večeře. Tyto jídla by měla být základem pro každého z nás. Vždy by se mělo jednat o vyvážený pokrm, ve kterém se budou nacházet vitamíny, minerály a mnoho živin. Mělo by se také jednat o energeticky bohatá jídla. Nezapomínejte ani na bílkoviny, sacharidy, zdravé tuky a přírodní cukry.

Doporučený článek:  Dělená strava pomůže zhubnout rychle a efektivně. Odborníci před ní přesto varují

Přidejte k tomu dvě svačiny

Menší svačiny mezi hlavními jídly jsou velmi zdravé, ale musíte si zvolit správnou svačinu. Dodají vám dost energie a zabrání, abyste se přejídali u hlavních jídel. Myslete na to, aby byla každý svačina zdravá. Když si dáte koblihy, bude to mít na váš organismus úplně jiný efekt než ovoce, oříšky nebo celozrnné pečivo. Na tyto svačiny ale nezapomínejte, jestli chcete být vážně zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Poslouchejte své tělo

Někteří lidé nedokáží vůbec jíst snídaně, ale po zbytek dne nemají žádný problém s pravidelným jídlem. Hlavně v případě, že pravidelně cvičíte, budete potřebovat také vyšší příjem energie. Pro mnoho lidí skvěle fungují přerušované půsty nebo drží nějakou určitou dietu. To může mít velký vliv na to, kolikrát denně budete jíst. A neznamená to, že je to pro vás zcela špatně.

Doporučený článek:  Je chutnější kachna nebo husa? nezáleží jenom na chuti, ale i mnoha dalších faktorech

Každé tělo je jiné

Myslete na to, že vaše stravovací priority budou jiné než u vašich přátel a rodiny. Každý má také jinak rychlý metabolismus a hlad v jinou denní dobu. Poslouchejte své tělo, ale zároveň se držte zdravého přístupu k jídelníčku. Jestli vám říká, že máte celé dny jíst jen sladké, nebude to pro vás z dlouhodobého hlediska dobré. Zároveň myslete na to, že vaše tělo je naprosto jedinečné.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6520689/
.

Doporučené články