Jarní detox je každý rok velmi populární. Základem je postupovat obezřetně, jinak hrozí i problémy

Jestli se chystáte na očištění těla, možná byste si něco měli přečíst o džosových nebo Šťávových detoxech, které mohou být pro vašeho tělo prospěšné, ale budete muset vědět, kolik si jich můžete dovolit. Jsou vůbec pro zdraví vhodné a opravdu vám důkladně vyčistí tělo?

Co je to vlastně šťávový detox?

Své tělo čistíte hlavně od toxinů a dalších látek, které v něm nemají co dělat. Provádí se to hlavně brzy na jaře, a to pomocí smoothie koktejlů a zeleninových šťáv. Jsou velmi jednouché na přípravu a proto ještě před jarem všichni „spíme“, je to velmi důležitá součást stravy. Přes léto navíc máte přístup k čerstvému ovoci a zelenině a proto nic nebrání tomu, tělo si vyčistit. Koktejly pak obsahují živiny, které pozitivně ovlivní také vaši náladu, pokožku nebo stav vlasů a nehtů.

Doporučený článek:  5 zdravých návyků, které udrží imunitu silnou. Správný jídelníček a pravidelnost jsou klíčem ke zdraví

Detox znamená, že jsou jídla nahrazena šťávou. Můžete svůj den začít například vodou s citronem. Ke svačinu už si dejte ovocnou šťávu a v tomto duchu pak pokračujte celý den. Kombinujte ovoce se zeleninou, můžete si koktejly okořenit i potravinami, které přispějí k hubnutí nebo rozproudění organismu. Bylinné nálevy jsou pak vhodné večer, když už máte za sebou náročný den. Pamatujte také na to, že je potřeba pravidelně pít, protože ani koktejly vám nenahradí pitný režim.

Doporučený článek:  V boji proti nadváze u dětí hraje zásadní roli změna návyků a jídelníčku

Při detoxu vynechte nejen potraviny, ale také alkohol nebo čaje

Detox si můžete nastavit podle sebe, ale je důležité nepít alkohol nebo čaje. Po několika dnech se budete cítit mnohem lépe, navíc to poznáte i na své postavě, protože se budete tvarovat. Z těla budou odcházet nezdravé látky, a pokud v tomto duchu budete pokračovat, na jaře se budete cítit opravdu skvěle. Postupně pak můžete přejít na detox pomocí ovocných džusů.

Nejdříve ale omezte sladkosti, smažená jídla nebo uměle zpracované potraviny. Každé jídlo pak složte hlavně ze zeleniny a také ryb, které jsou tělu velmi prospěšné. Poté můžete přidat i mléčné výrobky, maso nebo krupici. Detoxy mohou být pro tělo zdravé, ale poslouchejte ho. Jestli uvidíte, ž vám nedělají dobře, měli byste s nimi přestat, protože se můžete dostat do zdravotních problémů.

Zdroj: https://thekindlife.com/spring-cleaning-for-body-mind-how-to-detox/
.

Doporučené články