Pořádný sendvič zažene hlad a dodá energii na celý den. Ne vše do něj ale patří

Do sendvičů mnozí z nás dávají spoustu produktů, které by se rozhodně neměly jíst dohromady. Jak to ale udělat, aby sendvič chutnal opravdu skvěle a zároveň jste si vychutnali ingredience, které máte rádi? Zkuste kombinace, které vaše zdraví podpoří a vašemu tělu budou prospěšné. Co pro to musíte udělat?

Nedávejte k sobě rajčata a bílý sýr

Rajčata a okurky jsou sice oblíbenou kombinací nejen do sendvičů, ale neměli byste je dávat k sobě. Oblíbená zelenina je snadno k dostání po celý rok a můžete ji jíst například s pečivem. Tato kombinace ale není vhodná. Okurky obsahují enzym, které ničí vitamin C, který zase obsahují rajčata. Proto tyto potraviny jezte zvlášť.

Doporučený článek:  Skoncujte s nespavostí jednou provždy. Tyto produkty vám popřejí dobrou noc

Rajčata a bílé sýry také nejsou vhodnou volbou. Někdy se ještě kombinují s jinou zeleninou, pokud je však přidáte do sendviče, můžete udělat chybu. Tvaroh se k rajčatům vůbec nehodí, protože kyseliny obsažené v rajčatech reagují s vápníkem. Tím pádem se tvoří mikrokrystaly, které zdraví neprospějí. Chléb a džem by se také neměly jíst dohromady. Jednoduché sacharidy jsou hlavní důvod, protože je najdete v chlebu i džemu.

Zdroj obrázku: Freepik

Existují i další kombinace

Kromě výše uvedených možná najdete i další kombinace, které nejsou pro zdraví vhodné. Je ale pravdou, že nemusí udělat dobře vám, ale mohou být vhodné pro někoho jiného. Bude záležet hlavně na tom, jakou vyznáváte stravu a jaký vedete život, a to nejen ze zdravotního hlediska. Bude tedy vhodné jíst potraviny, které neobsahují příliš cukru nebo sacharidů, a raději si dopřávat takové, které budou vašemu zdraví prospěšné.

Doporučený článek:  „Jak může být maso levnější než sýry, připadám si jak honorace“, krčím rameny při nákupu v supermarketu

Vhodné tak bude jíst nejen zeleninu a ovoce, ale také libové maso, vejce a další mléčné výrobky. Abyste dostali do těla dostatek tuků, můžete zkusit různé druhy ořechů, které si můžete dát i jako svačinku. Vynechat byste měli sladkosti, alkohol a také cigarety, pokud kouříte.

Zdroj: https://www.insider.com/things-not-to-do-when-making-a-sandwich-2019-5
.

Doporučené články