Postřik z mléka zbaví rostliny doma i na zahradě mšic

Pokud se na vašich rostlinách objevují mšice, není třeba zoufat. Existuje jednoduchý způsob, díky kterému se o rostliny nebudou více zajímat a v panice utečou. Efektivní prostředek proti nim je mléko.

Mšice jsou drobný hmyz, který trápí mnoho zahradníků. Tento hmyz se neomezuje jen na zahradní rostliny, trápí i rostliny v květináčích. Často napadají orchideje, begonie, ale i citrusy. Ani růže nejsou v bezpečí.

Znaky napadení rostlin mšicemi

Mšice vylučují lepkavý sekret, kvůli kterému vznikají na rostlinách plísně. Tito škůdci mohou také přenášet viry, které pro rostliny představují velké nebezpečí. Ale i mšice samotné dokážou na zahradě způsobit spoušť. Živí se totiž listy, výhonky a pupeny, což vede k nevratnému poškození těchto částí rostlin.

Doporučený článek:  Makový závin je nejlepší tečkou za nedělním obědem. S jednoduchými triky už nikdy nepopraská

Prvním znakem, že je rostlina napadená mšicemi, je zbarvení listů, zároveň se časem deformují. Poškozené rostliny následně zeslábnou a jsou tak náchylnější k dalším možným poškozením.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinné domácí prostředky na mšice

Naštěstí existuje několik způsobů, jak se těchto škůdců zbavit jednou provždy. Doma vyrobené přípravky jsou ekologické a bezpečné jak pro člověka, tak pro přátelský hmyz, který se na zahradách přirozeně vyskytuje.

Jedním z prostředků je postřik z mléka. Aplikace spreje pomůže zbavit se mšic až na několik dnů. Mléko totiž přitahuje užitečný hmyz, který si na mšicích rád pochutná, navíc mléko mšice odpuzuje. K tomu všemu ještě slouží jako hnojivo, které půdu obohatí o vápník. Dále ochrání listy proti houbovým chorobám a má také dezinfekční účinek.

Doporučený článek:  Vodní kámen v konvici vyčistí ocet nebo citron

Příprava postřiku z mléka

Smíchejte odstředěné mléko s vodou v poměru 1 : 1 a nalijte tuto směs do rozprašovače. Důkladně postříkejte zejména spodní stranu listů, kde se mšice nejčastěji nacházejí. Stříkat je nejlepší ráno, kdy mšice ještě nejsou aktivní. Doma pěstované rostliny raději stříkejte na balkoně než vevnitř, vyhnete se tak nepříjemnému zápachu.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/natural-ways-to-kill-aphids-tips-and-spray-recipes/
.

Doporučené články