Orchideje si zaslouží tu nejlepší péči. Stačí jedna chyba a přijdeme o nádherné květiny nadobro

Orchidej je považována za jednu z nejkrásnějších květin na světě. Potěší pěstitele originálními barvami a působivými květy. Je skutečnou ozdobou našich domovů. Bohužel i malá chyba v péči může způsobit, že zemře přímo před očima. Proto je vhodné umět si připravit domácí hnojivo, které květinám pomůže ke krásnému kvetení.

Škodlivá přebytečná voda

Pamatujte, že tyto rostliny nesmí být přelity. Kořeny orchideje snadno hnijí, proto je musíme pečlivě pozorovat a zalévat orchideje jen tehdy, když jejich substrát vyschne. K tomu bude nejlepší převařená voda. Pokud jsou kořeny orchideje zelené, znamená to, že mají správné množství vody.

Doporučený článek:  Citrusy domov provoní, osvěží a zbaví nečistot
Zdroj obrázku: Freepik

Stejně důležité jako zalévání je místo, kam orchideje umístíme. I když jsou nejoblíbenějším místem obvykle parapety, není to vždycky dobrý nápad. Orchideje nemají rády přímé slunce. Jejich listy se lehce spálí, proto pak rostlina rychle schne a zemře. Tyto květiny upřednostňují rozptýlené světlo, proto je důležité vybrat správné místo pro rostlinu.

Hnojení orchideje

Chcete-li si vychutnat krásné exempláře, stojí za to znát domácí způsoby hnojení rostlin. Nemusíte hned používat přípravky, které jsou dostupné v květinářství nebo v zahradních obchodech. Obsah těchto hnojiv nemusí orchidejím vždy prospět. Hnojivo pro tyto rostliny si můžete snadno vyrobit i doma.

Doporučený článek:  Do mikrovlnky nepatří některé druhy potravin nebo nádobí

Skvělým receptem je namočení rýže do vody asi na 3 hodiny a touto vodou pak zalít orchidej. Mrtvé výhonky orchideje by měly být odříznuty sterilními nůžkami. Odborníci doporučují dodatečně posypat místo řezu skořicí. To regeneruje rostlinu a ochrání ji před možnými infekcemi.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/how-to-care-for-orchids/
.

Doporučené články